125 tys. zł na rozwój ełckiego sportu

Ełckie kluby otrzymały około 125 tys. zł na rozwój sportu. Z pieniędzy skorzystają zawodnicy 11 sekcji. O dotację mogły ubiegać się kluby prowadzące działalność sportową na terenie Ełku, niedziałające w celu osiągnięcia zysku, które uczestniczą w zorganizowanym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych.

 

Na realizację zadań w ramach dotacji na rozwój sportu w 2020 roku w budżecie miasta przeznaczono 130 tys. zł. Komisja rozpatrzyła pod kątem merytorycznym 11 wniosków. Po zasięgnięciu opinii komisji oceniającej wnioski, prezydent przyznał 11 dotacji na łączną kwotę 125 460 zł.

 

Realizowane będą następujące zadania:

1. Uczniowski Klub Sportowy SALOS EŁK – „Spójrz wyzwaniom w oczy” – zakup sprzętu sportowego do prowadzenia szkolenia młodzieży oraz opłaty za sędziowanie zawodów.

2. Uczniowski Klub Sportowy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku – „Modernizacja bazy sprzętowej” – zakup jedynki wioślarskiej wraz z osprzętem, wioseł wioślarskich, drobnego osprzętu wioślarskiego.

3. Uczniowski Klub Sportowy RONA 03 – „Ełk Naszym Miastem, RONA Naszym Klubem” – udział w rozgrywkach ligowych pod egidą PZPN; szkolenia trenerów, zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży, szkolenia trenerów.

4. Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MIKRO EŁK „Nowoczesne szkolenie gwarancją sukcesu w siatkówce” – program stypendiów sportowych dla zawodniczek klubu

5. Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin – „Karate – dyscyplina sportowa w Ełku i na świecie w 2020 r. – organizacja regionalnego turnieju: „Liga karate dzieci i młodzieży”, zakup sprzętu – mata tatami, udział trenerów w szkoleniu

6. Ludowy Uczniowski Klub Kolarski w Ełku – „Rozwój sportowy LUKK w Ełku” – zakup sprzętu rowerowego.

7. Międzyszkolny Klub Sportowy ŻAK Ełk – „Przygotowanie zawodników MKS Żak do rywalizacji ogólnopolskiej w 2020” – udział w zawodach: Mistrzostwa Regionu junior młodszy, Puchar Polski , Judo Legia Cup, zakup sprzętu sportowego.

8. Miejski Klub Bokserski MAZUR – „Trenuj i zwyciężaj” – udział w zawodach oraz zakup sprzętu sportowego

9. Klub Sportowy Thor Szkoła Walki – „Organizacja Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule K1” – zakup medali i pucharów na Mistrzostwa Polski

10. Klub Judo Shamo Ełk – „Judo naszą pasją” – udział w Pucharze PZJudo, zakup maty, wynajem Sali

11. Miejski Klub Sportowy MAZUR – „Piłka nożna – pasja i dyscyplina” – szkolenie trenerów, zakup sprzętu sportowego, udział w rozrywkach.

2 odpowiedzi na “125 tys. zł na rozwój ełckiego sportu”

  1. Projektant pisze:

    Miastozarżnięte na wieki. Obecnie dobija 150 mln a rozdawnictwo propagandowe trwa. Nie swoje to każdy podzieli. Inwestorzy omijają to dziwne miasto z daleka.

  2. Elczanin pisze:

    Szczególnie kasa dla Mazura który i tak gra w 4 lidze i nawet Sobolewski tego nie zmieni. Może ktoś wie ile kasy mu zaproponowano. Bo pewnie nie mało.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015