140 miejsc na bezpłatnych półkoloniach w gminie dla dzieci z terenów wiejskich

Gmina Ełk, we współpracy z Gminnym Zrzeszeniem LZS w Ełku, przygotowała 140 miejsc na bezpłatnych półkoloniach, które rozpoczną się 18 lipca i potrwają do 28 lipca. W wypoczynku udział wziąć mogą dzieci rolników i dzieci z terenów wiejskich z Gminy Ełk i Powiatu Ełckiego. W półkoloniach, które odbywać się będą w Bursie Szkolnej w Ełku, przy ul. Sikorskiego 7A, mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat.

 

 

Do wypoczynku zostanie zakwalifikowanych 100 dzieci rolników oraz 40 uczestników ze środowisk wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem osiedli popegeerowskich, których rodzice nie opłacają składek w KRUS. W pierwszej kolejności brane będą pod uwagę dzieci rolników oraz dzieci, których rodzice (nie opłacają KRUS-u) mają najniższe dochody przypadające na jednego członka rodziny, wg dochodu określonego w art. 8 ust. 1 pkt 2 Ustawy o pomocy społecznej lub posiadają Kartę Dużej Rodziny.

Organizator zapewnia wyżywienie, opiekę pedagogiczną, medyczną, transport z miejsca zamieszkania do miejsca wypoczynku, atrakcyjny program kulturalno-oświatowy oraz zajęcia dotyczące promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Z racji ograniczonej liczby miejsc o zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie na stronie Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku (kliknij tutaj), oraz przesłanie kompletu oryginalnych dokumentów w terminie 7 roboczych dni od zarejestrowania się w systemie: karty uczestnika półkolonii (kliknij tutaj), zaświadczenie z Placówki Terenowej KRUS na adres: Urząd Gminy Ełk, ul: T. Kościuszki 28A, 19-300 Ełk, z dopiskiem „Półkolonie 2018”.

 

 

W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorem organizacji letniego wypoczynku – Marcinem Staniszewskim, (tel. 518 034 640, 516 106 667) lub Julitą Leniec 87 619 45 25, 87 619 45 34) .

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Marriu

  To chyba żart! Przecież żaden idiota tylu pieni ...

 • Trwa modernizacja linii kolejowej łączącej Ełk ze Szczytnem: lotniskowiec

  Szczytno to Szymany lotnisko, może by polatać z ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Rolnik szuka żony

  Wygląda jak snopek, coś komuś się nie zgadza? ...

 • W samorządzie powiatu ełckiego bez większych zmian: Karol

  A może ktoś przypomni mi sukcesy powiatu gdy rz ...

 • W samorządzie powiatu ełckiego bez większych zmian: nauczyciel

  No tak, a to, że w PiS jest facet z wyrokiem to j ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015