140 miejsc na bezpłatnych półkoloniach w gminie dla dzieci z terenów wiejskich

Gmina Ełk, we współpracy z Gminnym Zrzeszeniem LZS w Ełku, przygotowała 140 miejsc na bezpłatnych półkoloniach, które rozpoczną się 18 lipca i potrwają do 28 lipca. W wypoczynku udział wziąć mogą dzieci rolników i dzieci z terenów wiejskich z Gminy Ełk i Powiatu Ełckiego. W półkoloniach, które odbywać się będą w Bursie Szkolnej w Ełku, przy ul. Sikorskiego 7A, mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat.

 

 

Do wypoczynku zostanie zakwalifikowanych 100 dzieci rolników oraz 40 uczestników ze środowisk wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem osiedli popegeerowskich, których rodzice nie opłacają składek w KRUS. W pierwszej kolejności brane będą pod uwagę dzieci rolników oraz dzieci, których rodzice (nie opłacają KRUS-u) mają najniższe dochody przypadające na jednego członka rodziny, wg dochodu określonego w art. 8 ust. 1 pkt 2 Ustawy o pomocy społecznej lub posiadają Kartę Dużej Rodziny.

Organizator zapewnia wyżywienie, opiekę pedagogiczną, medyczną, transport z miejsca zamieszkania do miejsca wypoczynku, atrakcyjny program kulturalno-oświatowy oraz zajęcia dotyczące promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Z racji ograniczonej liczby miejsc o zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie na stronie Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku (kliknij tutaj), oraz przesłanie kompletu oryginalnych dokumentów w terminie 7 roboczych dni od zarejestrowania się w systemie: karty uczestnika półkolonii (kliknij tutaj), zaświadczenie z Placówki Terenowej KRUS na adres: Urząd Gminy Ełk, ul: T. Kościuszki 28A, 19-300 Ełk, z dopiskiem „Półkolonie 2018”.

 

 

W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorem organizacji letniego wypoczynku – Marcinem Staniszewskim, (tel. 518 034 640, 516 106 667) lub Julitą Leniec 87 619 45 25, 87 619 45 34) .

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015