Mieszkańcy Prostek spotykają się przy fontannie

Do Prostek dotarł realizowany przez powiat ełcki projekt „Miejsce spotkań w każdej gminie”. Tam będzie to skwer z fontanną. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek 18 sierpnia.

 

– Fontanna jest pomysłem wielu ludzi – mówi Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki. – Skromną kropeczkę dołożyłem do niego również ja i przyznam nieskromnie, że efekt mi się podoba. Wcześniej był tu śmietnik i piło się piwko na ławkach. To miejsce nie było ładną wizytówką Prostek. Teraz, nawet jeśli ktoś zatrzyma się tu tylko na chwilę, mamy czym się pochwalić.

 

Renowacja fontanny w Prostkach kosztowała 20 tys. zł. Z własnego budżetu samorząd gminy wyłożył na ten cel 5 tys. zł. Reszta to dofinansowanie przyznane przez powiat ełcki w ramach programu „Miejsce spotkań w każdej gminie”.

 

– W momencie, gdy wydawało się nam, że żadnej plaży, czy grilla nie da się już tutaj wymyślić, okazało się, że pomysłowość mieszkańców nie zna granic – przyznaje Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego. To pokazuje, że warto przeznaczać pieniądze na taki cel.

 

Odrestaurowana fontanna znajduje się w sąsiedztwie Domu Spotkań z Kulturą.

 

– Po latach milczenia cały ten park przy budynku w końcu nabierze nowego charakteru – mówi Helena Penkiewicz, prezes stowarzyszenia „Nasze Prostki”.

 

Odrestaurowanie fontanny jest pierwszym krokiem do zmiany wizerunku skweru, na którym ona się znajduje.

 

– Marzy mi się zamontowanie tu stanowisk do gry w szachy, warcaby – wyznaje wójt Orłowski. – Miejsce wygłuszymy od hałasu z ulicy i przybędzie tu zieleni. Mam nadzieję, że miejsce będzie przyjazne zarówno dla mieszkańców Prostek, jak i gości.

 

Odwiedzając miejsce spotkań w Prostkach warto wstąpić do sąsiadującego z fontanną Domu Spotkań z Kulturą. Do 10 września w godzinach popołudniowych można oglądać tam wystawę „Prostki – Mazury Piękno i Dziwy Natury” autorstwa Adama i Mirosława Sawczyńskich.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015