18.02.2020 Ełk: Ponad 700 gramów marihuany i amfetaminy nie trafi na rynek. Właściciel narkotyków został aresztowany

Ponad 700 gramów marihuany i amfetaminę zabezpieczyli policjanci na terenie gminy Stare Juchy w piwnicy domu jednorodzinnego. 39-letni właściciel narkotyków usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się ujawnianiem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że mieszkaniec gminy Stare Juchy może posiadać środki odurzające. Te ustalenia potwierdziły się podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę. W jego piwnicy policjanci znaleźli umieszczone w kartonie ponad 700 gramów marihuany i kilka porcji amfetaminy. 39-latek został zatrzymany.

Szczegółowe badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczone substancje to niedozwolone środki odurzające. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego dwumiesięczny areszt. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na tym praca policjantów w tej sprawie się nie kończy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora szczegółowo sprawdzają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015