18-latek zatrzymany z narkotykami. Pomogła Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawił się sygnał, że od kilku dni w okolicy skweru i placu zabaw dochodzi do spożywania alkoholu. Policjanci sprawdzili to. W trakcie weryfikacji zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie narkotyki.

 

– Informacja o tym, że w okolicach placu zabaw i skweru dochodzi do spożywania alkoholu pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kilka dni temu – mówi sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Wczoraj (20 lipca – red.) policjanci kolejny raz sprawdzali to miejsce. Podczas kontroli zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy pili piwo na ławce. Za to wykroczenie zostali ukarani mandatami. W czasie interwencji jeden z mężczyzn nerwowo i niespokojnie próbował ukryć coś ze swojej torby. Przyczyna takiego zachowania wyjaśniła się chwilę później w trakcie kontroli osobistej. Policjanci znaleźli u 18-latka trzy torebki z różnymi narkotykami. Mężczyzna tłumaczył, że zawiniątka znalazł na chodniku.

 

Młody ełczanin został zatrzymany. Wstępne badania testem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Trwają czynności w tej sprawie, a 8-latkowi, zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Jedna odpowiedź do “18-latek zatrzymany z narkotykami. Pomogła Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.”

  1. monika pisze:

    ” tej sprawie, a 8-latkowi, zgodnie z ustawą „

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015