20-lecie CKZ połączone z otwarciem nowego budynku warsztatowego
SZKOŁY

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 połączona z 20-leciem placówki oraz otwarciem nowego budynku warsztatowego odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku.

 

W trakcie okolicznościowych przemówień przedstawiono historię placówki sięgającą roku 2002. Wtedy to Rada Powiatu Ełckiego zdecydowała o utworzeniu Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku, natomiast w 2019 roku nazwę zmieniono na Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku.

 

Wśród wielu gratulacji, podziękowań, życzeń, upominków i kwiatów od zaproszonych gości senator Małgorzata Kopiczko przekazała na ręce dyrektor Marty Obryckiej medal Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Po poświęceniu nowego budynku warsztatowego zebrani mogli zwiedzić ukończoną niedawno inwestycję. Projekt, w ramach którego zmodernizowano bazę dydaktyczną CKZ, zakładał poprawę oferty kształcenia zawodowego. Zwiększyła się przez to atrakcyjność placówki, która będzie mogła zapewnić wykwalifikowanych pracowników w poszukiwanych zawodach na terenie powiatu ełckiego i województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Całkowity koszt realizacji projektu pod nazwą „Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” wyniósł 6 205 250 złotych. Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

Uroczystości towarzyszyła także wystawa ,,TAK tworzy się historia”, która prezentowała budynki warsztatowe dawniej i obecnie oraz etapy powstawania nowej inwestycji.

Galeria

3 odpowiedzi na “20-lecie CKZ połączone z otwarciem nowego budynku warsztatowego”

  1. Red pisze:

    Panie Starosto jest Pan Spoko ale niech Pan uważa na pisiorow, są niebezpieczni.

  2. Nigdy pis pisze:

    To prawda pisowcy rozdają nasze podatników pieniądze i mówią że dajemy wam. Słynie z tego pani Kopiczka.

  3. Renia. Konieczki pisze:

    Tak to prawda oni myślą że Polacy to idioci.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Ekonomiak Srebrną Szkołą 2023
Zespół Szkół nr 5 w Ełku został uhonorowany Srebrną Odznaką...
Powiat Ełcki Co nowego w prawach konsumenta w 2023 roku
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Ełku podaje główne obszary...
Powiat Ełcki Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje: poinformowanie osoby...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015