Mieszkańcy gminy Ełk już świętują 100-lecie Niepodległej

Widowisko słowno-muzyczne połączone z wykładem historycznym przygotowanym przez Rafała Wilczewskiego, zakończyło realizację projektu „Lokalnie dla Niepodległej”. Temat nawiązywał do zbliżającej się 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko można było obejrzeć w Bibliotece Publicznej Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej.

 

W ramach projektu odbyły się nie tylko próby widowiska. Około 30 uczestników w różnym wieku wybrało odpowiadający tematowi repertuar słowny i muzyczny. Nie zabrakło też warsztatów plastycznych, w ramach których dzieci i młodzież tworzyli różnymi technikami prace o tematyce patriotycznej i wspólnie z dorosłymi uczestnikami projektu pracowali nad stworzeniem dekoracji do widowiska.

 

Pomysłodawcami projektu i jego realizatorami byli instruktorzy: Izabela Worm i Kamil Szejda, a koordynacją działań zajął się Krzysztof Łapiński. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”. Program „Działaj Lokalnie” finansowo wspierają również: Powiat Ełcki, Gmina Ełk, Miasto Ełk, Gmina Kalinowo, Gmina Prostki, Gmina Stare Juchy oraz Gmina Świętajno.

 

mm

Fot.: Urząd Gminy Ełk

Jedna odpowiedź do “Mieszkańcy gminy Ełk już świętują 100-lecie Niepodległej”

  1. Dan. pisze:

    O jakich mieszkańcach mówicie bo u nas cisza nikt nie swietuje.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015