Mieszkańcy gminy Ełk już świętują 100-lecie Niepodległej

Widowisko słowno-muzyczne połączone z wykładem historycznym przygotowanym przez Rafała Wilczewskiego, zakończyło realizację projektu „Lokalnie dla Niepodległej”. Temat nawiązywał do zbliżającej się 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko można było obejrzeć w Bibliotece Publicznej Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej.

 

W ramach projektu odbyły się nie tylko próby widowiska. Około 30 uczestników w różnym wieku wybrało odpowiadający tematowi repertuar słowny i muzyczny. Nie zabrakło też warsztatów plastycznych, w ramach których dzieci i młodzież tworzyli różnymi technikami prace o tematyce patriotycznej i wspólnie z dorosłymi uczestnikami projektu pracowali nad stworzeniem dekoracji do widowiska.

 

Pomysłodawcami projektu i jego realizatorami byli instruktorzy: Izabela Worm i Kamil Szejda, a koordynacją działań zajął się Krzysztof Łapiński. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”. Program „Działaj Lokalnie” finansowo wspierają również: Powiat Ełcki, Gmina Ełk, Miasto Ełk, Gmina Kalinowo, Gmina Prostki, Gmina Stare Juchy oraz Gmina Świętajno.

 

mm

Fot.: Urząd Gminy Ełk

Jedna odpowiedź do “Mieszkańcy gminy Ełk już świętują 100-lecie Niepodległej”

  1. Dan. pisze:

    O jakich mieszkańcach mówicie bo u nas cisza nikt nie swietuje.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015