Rada Miasta Ełku nie ma przewodniczącego. Prezydent i radni po ślubowaniu.

Rada Miasta Ełku rozpoczęła nową kadencję. Piątkowe (23 listopada) obrady zostały przerwane. Do wyboru przewodniczącego radni podejdą po raz drugi na początku grudnia. W czasie sesji swoje ślubowanie na kolejną kadencję złożył prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Ślubowali również radni.

 

Żaden ze zgłoszonych kandydatów na przewodniczącego Rady Miasta Ełku nie zdobył wymaganych do objęcia tego stanowiska poparcia co najmniej 12 kolegów radnych. W pierwszym głosowaniu zmierzyło się trzech kandydatów: Andrzej Surynt (Dobro Wspólne), Włodzimierz Szelążek (Koalicja Obywatelska) oraz Rafał Karaś (Prawo i Sprawiedliwość).

 

Do wyboru przewodniczącego Radni Miasta Ełku podchodzili trzykrotnie. W ostatnim głosowaniu o poparcie zabiegał Andrzej Surynt, który w dwóch pierwszych rundach zdobywał najwięcej głosów. Poparcie okazało się jednak niewystarczające, a wybór przewodniczącego przełożono na 3 grudnia.

 

Zgodnie z planem odbyło się natomiast ślubowanie radnych i zaprzysiężenie prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

 

– W najbliższym czasie nastąpią zmiany organizacyjne w Urzędzie Miasta i w naszych jednostkach organizacyjnych – zapowiedział w trakcie przemówienia wygłoszonego tuż po zaprzysiężeniu prezydent Andrukiewicz. – Zmiany wynikające z pewnych działań, które chcemy wdrożyć. Pragnę poinformować, że moim pierwszym zastępcą będzie Artur Urbański, który będzie wspierał działania w realizacji zadań samorządu miasta. W najbliższym czasie będę chciał powołać drugiego zastępcę prezydenta miasta Ełku. Zapraszam do współpracy, wierzę we współpracę, wierzę w dobre działania, wierzę w ełczan i wierzę, że wspólnymi siłami będziemy mogli realizować działania na rzecz naszego miasta i ełczan, którzy są tutaj w naszym mieście oraz ełczan, którzy pragną tu wracać i ełczan, którzy z sentymentem przyjeżdżają do Ełku – miasta swojego urodzenia.

 

em

10 odpowiedzi na “Rada Miasta Ełku nie ma przewodniczącego. Prezydent i radni po ślubowaniu.”

 1. Wyborca pisze:

  W radzie jest stowarzyszenie DW I opozycja. Nie potrafią się dogadać dlatego przewodniczącym rady powinien być Pan Szelążek. Znany w Ełku i szanowany. Opozycja ma większość. Więc sprawa bezdyskusyjna.Rola rady jest patrzenie na ręce rządzący. Działo się przez te 12 lat dużo rzeczy. Jest co kontrolowac

 2. bozena pisze:

  dobra propozycja

 3. Mieszkanka pisze:

  To pierwszy stopień do wywalenie dobrzakow z miasta.DW To wielkie nieszczęście w historii grodu.

 4. Gawlik pisze:

  Dziś niedziela prezio siedzi w domku i myśli ale ci wyborcy namieszali. A tak miałem komfortowo.

 5. Hubert pisze:

  Pan Szelążek, jestem za.

 6. Lena. pisze:

  Koalicjo, trzymamy kciuki za Waszą niezależność. Głosowaliśmy na was.

 7. Jolka pisze:

  Dlaczego ci dobrzacy wszyscy tacy brzydcy.

 8. Kama pisze:

  Nie wiem czy to prawda ale mówi się że lubią wypić.

 9. Ewa pisze:

  Jest Kika osób z związanych z KO nadających się na przewodniczącego rady. I z Pisem należy się dogadać. Prezio po raz drugi udaje że nie lubi PiS. Klamczuch jeden.

 10. Gaw. pisze:

  Prezio po wyborach coraz mniejszy, choć i tak mały.

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015