2,5 mln zł – są pieniądze na budowę hali sportowej

Kwotą 2,5 mln zł Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało budowę hali sportowej, która powstać ma przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Pieniądze trafiły do Ełku w ramach programu „Sportowa Polska”. Środki z ministerialnego budżetu połowę kosztów związanych z budową hali.

 

Budowa nowej hali sportowej na osiedlu Jeziorna w Ełku rozpocznie się we wrześniu i potrwać ma rok. Obiekt zlokalizowany zostanie w sąsiedztwie znajdującego się tam Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku.

 

– Brakowało nam pomieszczeń – mówi ks. Marian Koncewicz, proboszcz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. – Brakowało nam hal. Teraz będziemy mieli własną, a ta perspektywa spowoduje, że zima nie będzie nam straszna już nie tylko ze względu na mrozy.

 

Braki o których mówi proboszcz parafii odczuwają młodzi ełczanie, którzy swój wolny czas spędzają korzystając z oferty, jaka przygotowało dla nich Oratorium im. św. Jana Bosko. To grupa licząca około 450 dzieci i młodzieży, a rozwijająca swoje sportowe pasje grając w piłkę nożną, siatkową, koszykówkę oraz szachy i warcaby. To właśnie przy oratorium funkcjonuje UKS Salos, w którym prowadzone są zajęcia czterech sekcji sportowych.

 

Nieco bardziej odległe plany parafii dotyczą utworzenia szkoły. Jak mówi proboszcz ks. Marian Koncewicz, realizacja budowy hali sportowej nie ma związku z planami na szkołę, ale będzie służyła jej uczniom, jeśli uda się je zrealizować.

 

Budowa nowej hali pochłonąć ma ok. 5 mln. zł. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze trafiły do Ełku w ramach programu „Sportowa Polska”. Ełcki projekt jest jednym z pierwszych w naszym województwie, który zostanie zrealizowany przy ministerialnym wsparciu. W kolejce o dofinansowanie stoi m.in. wniosek o dofinansowanie budowy w Ełku nowego lodowiska.

Jedna odpowiedź do “2,5 mln zł – są pieniądze na budowę hali sportowej”

  1. pioelgrzym przez życie pisze:

    KIEDY SKOŃCZY SIĘ OKRADANIE PODATNIKÓW I MIASTA

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015