Transport z pomocą rzeczową ruszył na Ukrainę

W piątek 4 marca br., w godzinach przedpołudniowych, wyruszył pierwszy transport z pomocą humanitarną organizowaną przez Caritas Diecezji Ełckiej dla dotkniętej wojną Ukrainy. Dary rzeczowe, takie jak leki, środki opatrunkowe, żywność, koce, śpiwory, karimaty, środki czystości, artykuły higieniczne zostaną przekazane do Diecezji Lwowskiej i Diecezji Kamieniecko – Podolskiej. Transport którym zajęła się firma HR Polska z Bydgoszczy razem z Vivid Games i Reef Factory pobłogosławił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

„Miłość możemy wyrażać na różne sposoby. Dziś o tę miłość woła ludność z Ukrainy. Możemy ją wypraszać na modlitwie, ale i też poprzez konkretne dary. Poprzez modlitwę różańcową – do której zaprasza nas Pani Fatimska – możemy zmienić bieg historii, wypraszając pokój i łaskę nawrócenia dla oprawców (…) Bądźmy złączeni z tymi, którzy tej pomocy potrzebują” – zaapelował biskup ełcki.

 

Zauważył również ogromne, otwarte serca Polaków, otwarte drzwi polskich domów i mieszkań na uchodźców. Wyraził im ogromną wdzięczność: „Za wasze zaangażowanie w modlitwę, za waszą hojność, za dar waszych serc z serca wam dziękuję. To dar miłości miłosiernej”.

 

Podkreślił również nieocenioną rolę Diecezjalnej Caritas w procesie organizacji pomocy Ukrainie oraz niezastąpioną pracę i poświęcenie wszystkich wolontariuszy oraz wzorową współpracę z samorządami.

 

W bezpośredni sposób zwrócił się do Narodu Ukraińskiego. „Jesteśmy z wami w tym trudnym dla was czasie. Modlimy się za was, wypraszając pokój, jak również prosimy Stwórcę o obfite owoce waszych cierpień. Niech wasze cierpienie zjednoczy się z cierpieniami Jezusa. Niech ono przyniesie owoc pokoju. Dziękujemy wam za wasze bohaterstwo, bo bronicie nie tylko Ukrainy, ale Europy i świata.”.

 

Ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Ełckiej Caritas wraz z pracownikami i wolontariuszami na bieżąco koordynuje działania informacyjne i pomocowe oraz pomaga rozlokować przybywających uchodźców.

 

„Nam dziś nie potrzeba ubrań, zabawek. Potrzebujemy tego, dzięki czemu naród ukraiński będzie mógł egzystować z dnia na dzień. Dlatego proszę wszystkich, jeśli chcemy coś ofiarować, to nie czyśćmy szaf, swoich piwnic, ale ofiarujmy kwoty finansowe, nawet te najmniejsze, dzięki którym będziemy w stanie zakupić potrzebne środki. Jeśli chcemy natomiast sami coś kupić, to nabywajmy zgrzewkami, konkretne produkty, w większych ilościach. Wtedy łatwiej jest to pakować, przygotować i szybko wysłać. Bądźmy solidarni w tych najbliższych dniach. Dziś wysyłamy dwa tiry pomocy humanitarnej, przygotowywane będą kolejne. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy” – mówi dla KAI ks. dyrektor.

 

Można wspierać akcję na rzecz dla Ukrainy poprzez ofiary pieniężne na konto 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 (PKO BP S.A. O/Ełk), z dopiskiem „Ukraina”. Dary rzeczowe (pojedyncze) można przekazywać do placówek Caritas na terenie diecezji ełckiej. Większe posegregowane partie (ze zbiórek lokalnych, parafialnych) należy dostarczać do magazynu Caritas, ul. Ks. Szczęsnego 1, po wcześniejszym telefonicznym uprzedzeniu  – +48 87 441 70 00 lub +48 87 6290260. Potrzebne rzeczy to żywność o długim terminie przydatności do spożycia, kuchenki mikrofalowe (nowe), środki higieniczne i środki czystości, środki opatrunkowe, nowe koce, pościel, śpiwory, bielizna termoaktywna, ciepłe skarpety, odzież. Nie bądźmy obojętni na cudze cierpnie!

ks. KZ

2 odpowiedzi na “Transport z pomocą rzeczową ruszył na Ukrainę”

  1. Czytelnik pisze:

    Miłość możemy wyrażać na różne sposoby – chłopaki akurat to wiedzą . Ale fakt, pomagać Ukrainie trzeba!

  2. Miejscowy pisze:

    Jest wiele innych możliwości przekazania darów czy pieniędzy.firmie C nie wierzę w ani jedno słowo.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015