24. Finał WOŚP

Trwa ostatnie odliczanie do 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane będą pieniądze na rzecz pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra w niedzielę 10 stycznia.

– Na ełckie ulice wyjdzie ponad 150 wolontariuszy – mówi Patrycja Łapińska, koordynator wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ełckim sztabie. – Każdy z nich będzie miał identyfikator, a orkiestrowe patrole wyposażone zostaną w specjalnie oznakowane puszki-skarbonki.

 

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko kwesta. To również wiele atrakcji przygotowanych z myślą o ełczanach wspierających akcję. Wśród nich nie zabraknie propozycji, z których skorzystać mogą całe rodziny.

 

– Od godz. 10 do godz. 12 zapraszamy do Ełckiego Centrum Kultury na Wielkie Orkiestrowe Śniadanie Poranne – mówi Patrycja Łapińska. – W menu znajdą się: chrupiące rogaliki, kolorowe kanapki, świeże sałatki, aromatyczna kawa i ziołowa herbata. Na ten czas zaplanowaliśmy również wspólne gotowanie owsianki.

 

O godz. 12 w ECK rozpocznie się Wielka Przestrzeń Animacji, a w niej: animacje i tatuaże dla dzieci i dorosłych, Zumba, warsztaty rzeźbiarskie, strefa militarna, występy artystyczne oraz gry i zabawy.

 

Godz. 16 to początek Wielkiej Przestrzeni Muzycznej. Wystąpią: Kacper Kasprzak, Grupa Emila Mankiewicza, Sizar & Sebuhh, Patrycja Makowska oraz Legarytmy.

 

– W międzyczasie odbędą się aukcje przedmiotów przekazanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Patrycja Łapińska. – Rzeczy przeznaczone na licytację, będzie można zobaczyć wcześniej, na facebookowej stronie wydarzenia. W ramach Wielkiej Strefy Muzycznej spróbujemy pobić rekord „Jego Wysokość Ełk”, a o godz. 20 zapraszamy na Światełko do Nieba.

 

Finałowa niedziela Wielkiej Orkietsry Świątecznej Pomocy to również wiele atrakcji, które odbędą się w przestrzeni miasta, poza Ełckim Centrum Kultury. Od godz. 10 do godz. 14 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie można wziąć udział w rozgrywkach sportowych i spróbować swoich sił we wspinaczce. O godz. 14 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych rozpocznie się koncert uczniów i nauczycieli. W godz. 15-18 w Bramie Mazur można będzie oglądać występy sportowo-taneczne, a od godz. 10 do godz, 15 w ECK zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego lub oddać krew w zaparkowanym w sąsiedztwie krwiobusie. O godz. 15.30 Zakład Doskonalenia Zawodowego zaprasza na warsztaty coachingowe, a stary spichlerz o godz. 20 na koncerty zespołów: Amnestia i Tapeworm.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

KALENDARZ IMPREZ
 Październik 2018
PonWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
14 października 2018x
15161718192021
22232425262728
2930311234
 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: Bystry

  A wiecie, ze w powiecie gdzie się nic nie robi ra ...

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: Wielbiciel Miasta

  Jeszcze nic nie zrobili ale podwyżki sobie diet u ...

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: wuj

  to społecznicy tak dużo zrobimy dla ełku każdy ...

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: tuwracam

  z miłość do ełczan i Ełku ...

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: jan 9999

  To są radni bezradni to jest ich zakład pracy- ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015