5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

„Miło zaskoczyła mnie szybkość, z jaką Powiatowy Urząd Pracy w Ełku rozpatruje wnioski” – pisze do nas nasz czytelnik, przedsiębiorca z Ełku. – „Do skrzynki podawczej wrzuciłem go w czwartek. Nie minęły dwa dni, a pieniądze miałem już na koncie.”

 

Mowa o niskoprocentowej pożyczce, o którą mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy. Właścicielom firm zatrudniających do dziewięciu osób przysługuje 5 tys. zł z przeznaczeniem np. na spłatę podatków lub pokrycie kosztów związanych z wynajmem lokalu, w którym mieści się siedziba ich firmy. Na spłatę pożyczki mikroprzedsiębiorca ma rok. Może jednak liczyć na jej umorzenie, jeśli przez okres trzech miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego tego roku.

 

O pożyczkę może ubiegać się mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. Świadczenie łączy się z innymi świadczeniami w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Jeśli działalność prowadzona jest w Ełku, wniosek o pożyczkę można wrzucić do skrzynki podawczej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ełku lub poprzez platformę praca.gov.pl. Pożyczka wypłacana będzie jednorazowo, nie później niż w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy pożyczkowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015