60-latek kradł alkohol i nie zasłaniał ust i nosa. Został zatrzymany.

60-latek przyjechał z gminy Prostki i próbował ukraść alkohol z ełckich marketów. Nie uszło to uwadze ochroniarzom, którzy zawiadomili policjantów. Dodatkowo mężczyzna nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W konsekwencji trafił do policyjnej celi.

 

– Policjanci dwukrotnie interweniowali wobec mężczyzny, który próbował za darmo napić się alkoholu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Mężczyzna przyjechał do Ełku z terenu gminy Prostki. Najpierw około południa 60-latek w jednym z marketów ukradł wódkę, piwo i napoje o łącznej wartości blisko 200 złotych. Kilka godzin później mężczyzna ponownie dokonał kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych w innym sklepie na terenie miasta. Tym razem o wartości blisko 90 złotych. I w tym przypadku kradzież nie uszła uwadze pracowników ochrony. Po zgłoszeniu 60-latek został zatrzymany przez policjantów.

 

Mężczyzna zbagatelizował także obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Na uwagę zwróconą przez policjantów zareagował arogancko i wyraził lekceważenie do obowiązujących przepisów. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Informacja o przypadkach łamania obostrzeń wynikających ze stanu epidemii każdorazowo trafia do miejscowego sanepidu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015