60-latek kradł alkohol i nie zasłaniał ust i nosa. Został zatrzymany.

60-latek przyjechał z gminy Prostki i próbował ukraść alkohol z ełckich marketów. Nie uszło to uwadze ochroniarzom, którzy zawiadomili policjantów. Dodatkowo mężczyzna nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W konsekwencji trafił do policyjnej celi.

 

– Policjanci dwukrotnie interweniowali wobec mężczyzny, który próbował za darmo napić się alkoholu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Mężczyzna przyjechał do Ełku z terenu gminy Prostki. Najpierw około południa 60-latek w jednym z marketów ukradł wódkę, piwo i napoje o łącznej wartości blisko 200 złotych. Kilka godzin później mężczyzna ponownie dokonał kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych w innym sklepie na terenie miasta. Tym razem o wartości blisko 90 złotych. I w tym przypadku kradzież nie uszła uwadze pracowników ochrony. Po zgłoszeniu 60-latek został zatrzymany przez policjantów.

 

Mężczyzna zbagatelizował także obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Na uwagę zwróconą przez policjantów zareagował arogancko i wyraził lekceważenie do obowiązujących przepisów. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Informacja o przypadkach łamania obostrzeń wynikających ze stanu epidemii każdorazowo trafia do miejscowego sanepidu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

48 + = 56

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 17 = 23

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015