800 tys. zł na nowy żłobek dla najmłodszych ełczan

Miasto Ełk pozyskało 800 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na utworzenie nowych miejsc żłobkowych w Szkole Podstawowej nr 5. Pieniądze na nową placówkę pochodzą z programu „MALUCH + 2021”.

 

Planowana inwestycja rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 5 na os. Jeziorna uwzględnia m.in. organizację żłobka na 100 dzieci. Powstać mają 4 grupy, a placówka zostanie wydzielona na parterze budynku szkoły. Powstaną tam 4 sale z własnymi łazienkami wyposażonymi w: dwie kabiny wc, kabinę natryskową, dwie umywalki, miejsce do przewijania dzieci, wydzielony magazynek nocników wraz z możliwością ich mycia i dezynfekcji. Każda z sal wyposażona zostanie w nowe meble, dywany, zabawki oraz pomoce dydaktyczne i edukacyjne.

Dodatkowo w żłobku zagospodarowane zostaną: łazienka damska, męska oraz dla osób z niepełnosprawnością; pokój socjalny z łazienką dla pracowników; 2 pomieszczenia szatni z wózkownią; magazyn mleka matki i pomieszczenia do karmienia oraz sekretariat, igabinet dyrektora/ kierownika. Inwestycja związana z organizacją żłobka pochłonie ok. 1 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z programu „MALUCH + 2021”. Wkład własny miasta Ełku wyniesie ok. 200 tys. zł.

Jedna odpowiedź do “800 tys. zł na nowy żłobek dla najmłodszych ełczan”

  1. Wujek pisze:

    No to pora na trzech obiecanych synów.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015