Adam Dobkowski wykluczony z Klubu „Koalicja Obywatelska – Lewica”

OŚWIADCZENIE

 

Członkowie Klubu Radnych „Koalicja Obywatelska – Lewica” Rady Miasta Ełku, oświadczają, że na spotkaniu Klubu w dniu 6 czerwca 2022 r. podjęta została decyzja o wykluczeniu Pana Adama Dobkowskiego ze składu Klubu.

 

Powodem wykluczenia jest postawa naszego klubowego kolegi nieakceptowana przez pozostałych członków Klubu oraz brak rzeczywistej współpracy i porozumienia z pozostałymi członkami Klubu.

 

Zawiązując w Radzie Miasta Ełku Klub Radnych „Koalicja Obywatelska – Lewica”, członkowie Klubu przyjęli – jako priorytet – służebną rolę wobec mieszkańców Ełku, mając na uwadze ich oczekiwania i opinie w zakresie poziomu życia, na który istotny wpływ mają rozstrzygnięcia Rady Miasta, w tym decyzje o lokalnych podatkach i opłatach.

 

Od początku istnienia Klubu, w swoich działaniach kierujemy się zasadą demokratycznego podejmowania decyzji w indywidualnych głosowaniach projektów uchwał bez stosowania tzw. dyscypliny klubowej. Jednocześnie w naszej działalności publicznej, jako radni miasta Ełku dążymy do pogłębiania zaufania naszych wyborców poprzez postawę odpowiedzialności przed mieszkańcami Ełku za podejmowane decyzje. W tych kwestiach zasadniczych kolega klubowy, Adam Dobkowski bardzo często przyjmuje postawę odmienną od pozostałych członków Klubu. Najlepszym przykładem była jego postawa podczas głosowań dotyczących zagospodarowania odpadów.

 

Za wysoce nieetyczne uważamy uczestnictwo Adama Dobkowskiego w komisji alkoholowej. Przyjmowanie przez członka Klubu Radnych KO-L dodatkowych apanaży od organu wykonawczego samorządu ełckiego, tj. prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza, budzi poważne wątpliwości co do niezależności radnego. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, szczególnie w sytuacji, w której diety radnych miejskich zastały uchwalone na bardzo wysokim poziomie. Decyzja o uczestnictwie radnego w tzw. płatnej komisji podjęta została bez poinformowania o tym fakcie członków Klubu. Takie postępowanie radnego w życiu publicznym, naszym zdaniem naraża na utratę dobrego imienia radnych Klubu, jak i podważa zaufanie wyborców.

 

Powyższe okoliczności, a także częstą nieobecność w spotkaniach Klubu, stworzyło dyskomfortową sytuację dla każdego z nas, doprowadzając do decyzji o wykluczeniu Adama Dobkowskiego z Klubu Radnych „Koalicja Obywatelska – Lewica”.

 

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że Klub Radnych „Koalicja Obywatelska – Lewica” deklaruje dalszą współpracę ze wszystkimi klubami i radnymi miasta Ełku, organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, partiami politycznymi oraz wszystkimi, którym leży na sercu dobro naszego miasta i jego mieszkańców.

 

Pod wnioskiem podpisali się:

Ireneusz Dzienisiewicz – Przewodniczący Klubu
Idzi Podwojski
Krzysztof Wiloch
Włodzimierz Szelążek
Dariusz Dracewicz
Arkadiusz Gąsiorek

 

 

Galeria

26 odpowiedzi na “Adam Dobkowski wykluczony z Klubu „Koalicja Obywatelska – Lewica””

 1. Xd pisze:

  Haha całe PO nachapac się ile się da i w du***e mieć obywateli. Na szeblu krajowym i lokalnym patrzę

 2. Jan pisze:

  Płakać nie będę. Niech idzie do DW tam porządni ludzie

 3. Ten, który wie pisze:

  Wili – bohater swojego psa i ten, który za wolno biega, oczadzieli. Obstawiam, że zaraz pojawi się ich klub – Łączy nas kupa, który będzie w opozycji do wszystkiego i wszystkich.

 4. olkusz pisze:

  Co za schiza!!!!! Z jednej strony marudzą: „w swoich działaniach kierujemy się zasadą demokratycznego podejmowania decyzji w indywidualnych głosowaniach projektów uchwał bez stosowania tzw. dyscypliny klubowej”, po czym zarzucają: „W tych kwestiach zasadniczych kolega klubowy, Adam Dobkowski bardzo często przyjmuje postawę odmienną od pozostałych członków Klubu”. Więc jak to jest? Klubowicze mogą sami decydowac jak głosować, czy liczy się tylko linia wyznaczona przez I.D. i K.W.?????? Ktoś tu szwabi i mataczy…… oj coś nie tak z tymi lewicowcami…. Coś mi tu śmierdzi rozgrywkami personalnymi i pseudoambicjami…

 5. Wyborcy pisze:

  Słuszna decyzja za te głosowania popierające niszczyciela.
  miasta.Teraz pora na wywalenie z PO.Nikt tu nie mataczy po prostu my popierający PO WIDZIMY że nic się nie dzieje.Delma biega tylko za zmysłami.

 6. Sąsiadka zza miedzy pisze:

  Jaki to abstynent z Delmy się zrobił.Do komitetu antyalkoholowego się zapisał.

 7. wywar pisze:

  na piśmie jest tylko podpis szefa, a gdzie podpisy pozostałych? to oni glosowali czy nie? decyzję podjął sam przewodniczacy?

 8. Jerzy.M pisze:

  To Nierób i tyle.Do Dobrzaków powinien odejść tam wszyscy głosują jak prezio nakazuje.Prześledziłem jego głosowania ,to dobrzak i koniec.

 9. Wyborca. PO pisze:

  Prośba do Redakcji by na swoich łamach umieścili wypowiedź Pana Szelążka i Pana Wilocha.Wazna jest ich opinia jako członków Platformy Obywatelskiej.

 10. Tomuś pisze:

  Adam się w porządku. Jestem jego znajomym

 11. Cezar pisze:

  Rozumiem, że wszyscy Ci, którzy weszli z list Koalicji Obywatelskiej, której przewodził Dobkowski, złożą teraz sumiennie mandaty radnych? Inaczej, to przecież niemoralne, niehonorowe i oszukali wyborców. Ale pewnie mają na to stosowną odpowiedź, że oni widzą to zupełnie inaczej. Parodia. Kilku panów, którzy nic nie robią tylko krzyczą, że jest źle i niby walczą o mieszkańców, chce budować swój wizerunek. Zbudowali, oszołomski!

 12. Pyzdra pisze:

  Ci, którym teraz nie pasuje współpraca z PO, to kolejne Kałuże i przechrzty. Takich w radzie jest już kilku. Widać, to jakieś fatum tej kadencji. Gonić takich, może kilku wyeliminuje, nie te miejsce zamieszkania.

 13. Obywatel pisze:

  Do wywalenia jest tylko jeden nierób Delma.PO bez niego nie zginie.Wielu znajomych pyta ,co z tą PO.Dzieki Donaldowi Tuskowi sondaże rosną , przybywa członków.Tacy jak Delma patrzą tylko na własne interesy.Nie ma już czasu wybory się zbliżają.Pora podziękować delmie za nieróbstwo.I współpracę z dobrzakami.

 14. Kolęda z DW pisze:

  Delma szelma.

 15. Ewa. Ansjon pisze:

  Cezar ,ty jak Delma gadasz!Podpisz się.

 16. Dobry Duch Miasta pisze:

  Czarne chmury nad p.Dobkowskim.
  Kiedy DW poda pomocną dłoń i skończy się polityczny kamuflaż p.Dobkowskiego?
  W tym wypadku PO zejdzie na margines w regionie!

 17. Nauczyciel pisze:

  A może Delma się „rozkochał” w preziu? Skoro głosuje z dobrzakami!

 18. Abstynent pisze:

  Ksywa Delma i to go już dyskwalifikuje.Ludzie pękają ze śmiechu kiedy słyszą że jakaś Delma głosuje z DW za alkohol.

 19. Wyborca nigdy delmy pisze:

  Cezar, to wg Ciebie delma coś w ogóle robi? Jedyne co mu wyszło to skłócenie platformy. Jedyne wyjście rozwiązać to koło.

 20. Alina. S pisze:

  WP D. To największy nierób w PO.

 21. Ewa pisze:

  Delma ma takie malutkie dzikie oczy.

 22. Mieszczuch pisze:

  Pytam na wielu portalach dlaczego ma xywe Delma. I cisza. A może sam to wymyślił.

 23. E. Dar pisze:

  A może zajmiemy się czymś innym. O kim tu mowa?

 24. Wyborcy PO pisze:

  Tę sprawę powinni załatwić przedstawiciele centralnych władz PO. Przecież ta delma działa przeciwko Partii. Gdzie są władze wojewódzkie? Pora kolesia pogonić. Przyjdzie ktoś nowy w końcu coś się ruszy. Ile można tolerować jego głosowania z Preziem. Wraz z nim pogonić jego przydupasów. Platforma bez nich nie zginie ale delma dużo straci.

 25. Wikary pisze:

  Delma gdzieś się zapodział. Podobno Medytuje.

 26. Kandydatka pisze:

  Platformo tracisz czas. Szybko pogonić delme i jego „sekretarza” wiemy o kogo chodzi. Jemu też grunt się sypie. Wiemy że wiele osób uzależnia swoje wejście do PO JESLI POZEGNAJA TYCH DWÓCH NIEROBÓW.

Powiat Ełcki Kolejne miliony na termomodernizację
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na poprawę efektywności...
Powiat Ełcki Kształcenie dla przyszłości
Popularyzacja modelu współpracy szkół technicznych i branżowych...
Powiat Ełcki Spektakl ,,Kawałek Siebie”
Starosta Ełcki Marek Chojnowski spotkał się z Krystianem...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015