Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Aktywni zintegrowali środowisko

Dobiegł końca projekt Azymut Integracja realizowany przez działającą przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej grupę nieformalną Aktywni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Impuls. Projekt został dofinansowany ze środków programu mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO.

 

Działania prowadzone były od 1 maja do 29 października, a ich adresaci to uczniowie Szkoły Podstawowej oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej. Celem projektu była zmiana postrzegania osób niepełnosprawnych przez środowisko lokalne, integracja międzypokoleniowa ale także zagospodarowanie czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań.

 

– Realizowane przez nas działania podsumował występ przygotowany przez grupę warsztatową – mówi Agnieszka Mazurkiewicz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej. – Obejrzeli go uczestnicy spotkania integracyjnego: rodzice, opiekunowie, nauczyciele, uczniowie, społeczność lokalna, krąg sympatyków Środowiskowego Domu Samopomocy oraz członkowie Ełckiego Lokalnego Partnerstwa PAFW. W ramach integracji lokalnej do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy również: miejscowy zespół ludowy Zielona Dąbrowa, Cymbalistów z Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach Filia w Nowej Wsi Ełckiej i młodzież z Gimnazjum im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Nowej Wsi Ełckiej. Nastąpiła integracja międzypokoleniowa, a przybyli goście włączyli się do wspólnej zabawy.

 

Realizacja projektu stała się okazją do sformalizowania się grupy Aktywni i rozpoczęcia procesu rejestracji organizacji pozarządowej.

 

– Efektem tych działań jest Stowarzyszenie „W drodze”, które działa przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej – mówi Agnieszka Mazurkiewicz. – Działalność Stowarzyszenia skupia się wokół wsparcia osób niepełnosprawnych, szczególnie podopiecznych placówki i członków ich rodzin oraz poszerzenia jej oferty, a jego członkowie są otwarci na ciekawe inicjatywy, współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego i innymi organizacjami.

 

mm

 

Fot.: ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015