„Aleja Wiśni” na Konieczkach

Z inicjatywy radnych z osiedla Konieczki – Roberta Klimowicza i Joanny Porucznik powstała w Ełku „Aleja Wiśni”.

 

Na ulicy Podhorskiego członkowie Stowarzyszenia Dobry Duch Samorządu i mieszkańcy osiedla posadzili wzdłuż szosy dwadzieścia drzew wiśni piłkowanej (japońskiej) – obficie kwitnącego na przełomie kwietnia i maja drzewa. To właśnie delikatnie pachnące, białe i jasnoróżowe kwiaty, które pojawiają się przed rozwojem liści, sprawiają, że są one niewątpliwie wiosenną atrakcją każdego ogrodu czy parku. Cała droga tych drzew może sprawić, że za kilka lat ulica Podhorskiego stanie się jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście.

 

Więcej zieleni na osiedlu Konieczki to jeden z najważniejszych postulatów mieszkańców, których wola została wyrażona w ankiecie przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Dobry Duch Samorządu na początku ubiegłego roku.

 

Ełk uważany jest za ładny nie tylko dlatego, że mamy piękne jezioro z atrakcyjną promenadą, zadbane i wyremontowane ulice oraz coraz więcej odnowionych budynków, ale także dlatego, że jest miastem zielonym, pełnym drzew i krzewów – mówi Robert Klimowicz. Myślę, że warto, abyśmy wszyscy wspólnie zadbali o to, by nie ulegało to zmianie, aby w naszym mieście królowała przyroda. Temu służą tego typu inicjatywy.

 

Chciałbym przy okazji zaznaczyć, iż nasz projekt spotkał się z życzliwością i wsparciem prezydenta miasta oraz zaangażowaniem wielu ludzi. Nieoceniona była pomoc Pani Anety Nalbach, pracownicy Urzędu Miasta, dzięki której bez problemów udało się zrealizować cały pomysł.  

 

Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki wsparciu z Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Adeli.

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015