Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
„Aleja Wiśni” na Konieczkach

Z inicjatywy radnych z osiedla Konieczki – Roberta Klimowicza i Joanny Porucznik powstała w Ełku „Aleja Wiśni”.

 

Na ulicy Podhorskiego członkowie Stowarzyszenia Dobry Duch Samorządu i mieszkańcy osiedla posadzili wzdłuż szosy dwadzieścia drzew wiśni piłkowanej (japońskiej) – obficie kwitnącego na przełomie kwietnia i maja drzewa. To właśnie delikatnie pachnące, białe i jasnoróżowe kwiaty, które pojawiają się przed rozwojem liści, sprawiają, że są one niewątpliwie wiosenną atrakcją każdego ogrodu czy parku. Cała droga tych drzew może sprawić, że za kilka lat ulica Podhorskiego stanie się jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście.

 

Więcej zieleni na osiedlu Konieczki to jeden z najważniejszych postulatów mieszkańców, których wola została wyrażona w ankiecie przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Dobry Duch Samorządu na początku ubiegłego roku.

 

Ełk uważany jest za ładny nie tylko dlatego, że mamy piękne jezioro z atrakcyjną promenadą, zadbane i wyremontowane ulice oraz coraz więcej odnowionych budynków, ale także dlatego, że jest miastem zielonym, pełnym drzew i krzewów – mówi Robert Klimowicz. Myślę, że warto, abyśmy wszyscy wspólnie zadbali o to, by nie ulegało to zmianie, aby w naszym mieście królowała przyroda. Temu służą tego typu inicjatywy.

 

Chciałbym przy okazji zaznaczyć, iż nasz projekt spotkał się z życzliwością i wsparciem prezydenta miasta oraz zaangażowaniem wielu ludzi. Nieoceniona była pomoc Pani Anety Nalbach, pracownicy Urzędu Miasta, dzięki której bez problemów udało się zrealizować cały pomysł.  

 

Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki wsparciu z Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Adeli.

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015