Ankieta wskaże potrzeby uczniów, którzy będą dojeżdżać do szkół

Powiat Ełcki i Miejski Zakład Komunikacji w Ełku prowadzą badanie ankietowe zwiększonych potrzeb transportowych uczniów z podwójnego naboru – klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej, którzy od września rozpoczną naukę w ełckich szkołach ponadpodstawowych mających.

 

Wyniki ankiety „Uczniowie o potrzebach komunikacyjnych” pomogą stworzyć bezpieczne warunki dojazdu do szkoły i powrotu do domu autobusami Miejskiego Zakładu Komunikaji w Ełku, zgodnie z potrzebami uczniów. Badanie prowadzone jest przez specjalistów z MZK i Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

 

W sukurs planowaniu dojazdu do przyszłej szkoły przychodzi aplikacja mobilna „Ełk, Mazury, Pojezierze Ełckie” dofinansowana przez Powiat Ełcki i inne samorządy. Na jej podstawie, oprócz walorów turystycznych czy kulturalnych powiatu ełckiego, można określić dogodne połączenia MZK.

 

Nabór do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ełcki odbędzie się drogą elektroniczną. W tym roku będzie on podwójny. W procesie rekrutacji spotkają się roczniki absolwentów III klasy gimnazjum i VIII szkoły ponadpodstawowej. Samorząd powiatu ełckiego przygotował podwójną liczbę miejsc w szkołach. Każdy uczeń ma równe szanse, by dostać się do wymarzonej szkoły. Wcześniej otrzymają oni szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej – jedni po III klasie gimnazjum o 3-letnim liceum, 4-letnim technikum i 3-letniej szkole branżowej I stopnia, a drudzy po VIII klasie szkoły podstawowej o 4-letnim liceum, 5-letnim technikum i 3-letniej szkole branżowej I stopnia.

 

tt

Jedna odpowiedź do “Ankieta wskaże potrzeby uczniów, którzy będą dojeżdżać do szkół”

  1. zrolnika pisze:

    Takie ankiety były już kilka lat temu i tak średnio coś z tym zrobili ;

Powiat Ełcki Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich...
Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015