Anna Wojciechowska: Chcemy pozyskać dodatkowy sto miliardów z funduszy europejskich.

 

Sto miliardów to kwota na tyle duża, byśmy mogli wprowadzić kilka zmian – uważa Anna Wojciechowska, kandydatka do Parlamentu Europejskiego. Ełczanka kandyduje z listy Koalicji Europejskiej.

 

– Mamy wiele chorób cywilizacyjnych, a nasza służba zdrowia w chwili obecnej jest w opłakanym stanie – uważa kandydatka do Parlamentu Europejskiego Anna Wojciechowska. – Olbrzymi problem z dostaniem się do lekarza i skorzystania z porady specjalistycznej widzi dopiero ten, kto zaczyna mieć problemy ze zdrowiem. Koalicja Europejska postawiła sobie jako priorytet poprawę stanu naszej służby zdrowia.

 

Właśnie na poprawę służby zdrowia Anna Wojciechowska chciałaby przeznaczyć dodatkowe sto miliardów z funduszy unijnych. Kandydatka z listy Koalicji Europejskiej chciałby m.in. skrócić czas oczekiwania na specjalistę.

 

– Dzisiaj terminy oczekiwania na poradę specjalisty są nie tylko kilkumiesięczne, ale w niektórych przypadkach nawet kilkuletnie – mówi Anna Wojciechowska. – My chcemy skrócić je do 21 dni. Ostatnio słyszeliśmy o wielu przypadka, gdy ludzie w ciężkim stanie umierali na SOR-ach oczekując na pomoc lekarską. To jest niewiarygodne i niemożliwe, by taka sytuacja trwała nadal. Tu czas oczekiwania na pomoc powinien trwać maksymalnie 60 minut. Chcielibyśmy do tego doprowadzić.

 

Kolejny punkt programu, jaki zaprezentowała we wtorek 5 maja Anna Wojciechowska, kandydatka do Parlamentu Europejskiego dotyczy walka z chorobami nowotworowymi.

 

– Nie ma specjalistów onkologów, a dla wielu osób wiadomość o chorobie nowotworowej jest niemal, jak wyrok – mówi Anna Wojciechowska. – Jesteśmy przerażeni tym, co się dzieje. Tu potrzebna jest nie tylko opieka onkologa, ale również wsparcie psychiczne. W całej Europie praktykowana jest głęboka profilaktyka, gdzie badania są niemal obowiązkowe. Takie programy chcemy wprowadzić u nas.

 

Program wyborczy Anny Wojciechowskie mówi również o tym, że każdy kto ukończy 50 rok życia będzie realizował bilans zdrowotny. Ma to być badanie przeprowadzane raz w roku.

 

– Wszystko, co jest odpowiednio wcześnie wykryte i zdiagnozowane, można wyleczyć – mówi Anna Wojciechowska. – Coroczne bilanse zdrowia, które chcemy wprowadzić dla osób po 50. roku życia, mają temu służyć. Profilaktyka jest znacznie tańsza, niż leczenie. Przedłuża też okres aktywności fizycznej naszego społeczeństwa.

 

Kolejne punkty programu wyborczego to pakiet dla osób niepełnosprawnych i kalendarz szczepień na najwyższym, europejskim poziomie. Jak mówi Anna Wojciechowska, chodzi tu jakość szczepionek.

 

– Mają to nie być najtańsze i słabej jakości preparaty, których producent chce się pozbyć – podkreśla kandydatka do Parlamentu Europejskiego Anna Wojciechowska. – Mają to być szczepionki przydatne, której w jak najwyższym stopniu będą chroniły organizmy dzieci przed zachorowaniem.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

 

– Idźmy na wybory, bo to my decydujemy o przyszłości naszej, naszych dzieci i następnych pokoleń – zachęca Anna Wojciechowska.

 

em

16 odpowiedzi na “Anna Wojciechowska: Chcemy pozyskać dodatkowy sto miliardów z funduszy europejskich.”

 1. Pacjent pisze:

  Zdrowie to rzecz najważniejsza. Mamy dwa wielkie szpitale . Kolejki ogromne. Lecze się u endokrynologa.co pół roku idę na wizytę i tu nie mam pretensji. Mam tylko o to pretensje że lekarz chyba z oszczędności nie daje na badanie krwi na TSH czy ft4. Wyznacza wizytę za pół roku, po co by się przywitać. Podstawą to badanie krw. Przychodzę z wynikami i lekarz wie co dalej czynić. Płacę więc za wyniki ponad 60 zł. Dobrze ze ktoś porusza te sprawę bo pisowi krowy i świnie ważniejsze.

 2. Mariola pisze:

  Lubię ta Panią tylko dlaczego PO?

 3. Ja pisze:

  Żeby nie PO to bym zagłosowal a tak to…

 4. Mariusz pisze:

  Znam Panią Anie i zagłosuje na nia

 5. Anonim pisze:

  Ja nie znam kobiety, ale mimo początkowej sympatii gdy startowała na prezydenta Ełku nie zagłosuję na nią. Jak nie miasto to unia, czyli skrajnie oddalone stanowiska, jednym słowem aby do koryta. Co jak nie dostanie się do żłoba unijnego ? zapewne będzie startować na posła, senatora i Bóg wie jeszcze na co. ŻENADA

 6. Bogna pisze:

  A ja wierzę,że będzie w końcu poprawa w naszej służbie zdrowia.Tak jest jak opisuje Pan powyżej. Mój głos P.Ania.

 7. Grzybek pisze:

  Krótka pamięć… Wiecie ile oczekiwało się na specjalistę za PO. Szkoda słów demagogia i jeszcze Dżarosław….. żal słuchać. Angielski AW kupa śmiechu

 8. Abel pisze:

  Cała PO. Nawet gdyby wygrali i dostali te więcej 100. To skąd wziąć lekarzy specjalistów. Najpierw pozwolili wyjechać za chlebem medykom nie oferując godnych zarobków, teraz myślą że wykształceni lekarze czekają w postaci młodych uchodzciach z Syrii Iraku itp. Bzdura mówi to co każe mówić Schetyna bo własnego zdania nie ma. Nie zagłosuje na nią, nie cierpię klakierow

 9. J. K pisze:

  Abel zajmij się Kainem. PiSuary są u wladzy 4 lata i to oni mogli naprawić służbę zdrowia. I to oni odpowiadają za jej tragiczny stan. Abel. Moz ty jestes zmęczony bo piszesz brednie.

 10. Alina. pisze:

  Abel bredzi bo nikt mu niczego nie zaproponował. Nawet na woznego w urzędzie.

 11. antoni pisze:

  Za korytem jak nie na prezydenta Ełku to do Unii. W życiu nie zagłosuję na Platformę 8 lat mogli tyle zmienić, mając swego prezydenta. Jak łatwo jest ludźmi manipulować, przecież mają taką krótką pamieć. „Ch*j z tą Polską B”

 12. Henryk B pisze:

  Głosujemy na Wojciechowską. Dzięki transmisji z Rady Miasta mogliśmy ja poznać
  dokładniej. Jest konkretna. Merytoryczna nie zabiera głosu tak jak Kemicer by tylko coś gadać. Walczy o dobro Miasta między innymi sprzeciwia się zwiększaniu gigantycznego już zadłużenia Dziś 100 mln. Pani Anno ma Pani nasz głos.

 13. wojtek pisze:

  Byłeś w ZOMO byłeś w ORMO teraz jesteś za Platformą.

 14. KONFEDERACJA pisze:

  Zapraszamy do nas, nie potrafimy lać wody i niczego nie owijamy w bawełnę

 15. Pol. 2 pisze:

  Pisiory to złodzieje jakich nigdy nie było.miala być dobra zmiana a jest zmiana złodziei.

 16. Edi pisze:

  Kogo wy zapraszacie macie 2% poparcia… Poszli won.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015