Anna Wojciechowska odkrywa karty

Co kryje się za hasłem wyborczym „Pięknie już jest, teraz gospodarka”? Anna Wojciechowska, która mówi, że dla Ełku potrzebny jest potężny impuls do rozwoju, dziś oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię wyborczą.

 

Kim jest Anna Wojciechowska? O sobie mówi, że jest przede wszystkim kobietą, która zna się na gospodarce. Pracowała zarówno w miejskich, jak i gminnych strukturach odpowiedzialnych za rozwój i pozyskiwanie przedsiębiorców. Teraz chce swoje pomysły wdrożyć jako prezydent Ełku. Jakie konkretnie?

 

– Punkt pierwszy mojego programu kładzie nacisk na realny rozwój gospodarczy – mówi Anna Wojciechowska. – Rozmawiałam z ełczanami, chcieliby dobrze zarabiać, ale do tej pory Ełk rozwijał się tylko wizualnie. Zbudowano skwery, parki, place zabaw, organizowane były ciekawe imprezy i bardzo dobrze, gdyż to jest potrzebne i będziemy to kontynuować. Jednak nie poprawi to naszej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej. Ełk był dotychczas wykluczony komunikacyjnie, ale to też się zmieni, bo jest budowana Via Baltica, Rail Baltica i Via Carpatia. Jako prezydent miasta będę zachęcała inwestorów, ażeby tu powstawały i działały ich firmy. Wiem jak to zrobić.

 

Anna Wojciechowska zwraca uwagę na to, że zewnętrzny kapitał raczej ucieka z Ełku, a nie do niego trafia.

 

– Marzeniem moim jest, aby młodzi ludzie po studiach mogli wrócić do Ełku, pracować tutaj i działać na jego chwałę – dodaje Anna Wojciechowska. – Do tego jednak konieczne jest podjęcie szeregu działań o charakterze rozwojowym.

 

Wśród tych działań znajduje się m.in. Utworzenie Centrum Obsługi Inwestora, ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, sprowadzenie inwestorów z branż związanych z turystyką.

 

Ciekawym punktem w programie wyborczym Anny Wojciechowskiej jest postulat ponownego włączenia Zespołu Inwestycji w struktury Urzędu Miasta.

 

– Teraz ta komórka jest spółką, która pobiera 3 procent prowizji od wartości każdej zrealizowanej inwestycji miejskiej – tłumaczy Anna Wojciechowska. – Dodatkowo miasto ponosi również koszty związane z utrzymywaniem Rady Nadzorczej tej spółki.

 

Kandydatka na prezydenta Ełku podkreśla, że ważne jest zbudowanie dobrych relacji pomiędzy miastem a gminą Ełk, znalezienie usprawnień rozwiązań komunikacyjnych oraz budowa podziemnych parkingów.

 

Wideo z konferencji kandydatka umieściła na swoim profilu fb

Anna Wojciechowska – Pięknie już jest, teraz gospodarka

Drodzy Ełczanie zapraszam do zapoznania się z moim programem wyborczym- Realny rozwój gospodarczy- Ełk, miastem otwartym na młodych- Zdrowy i aktywny senior- Zdrowie, profilaktyka zdrowotna i polityka społeczna- Edukacja i kultura- Sport i turystyka, wypoczynek- InfrastrukturaSzczegółowy program na mojej stroniewww.kobietanaprezydenta.pl oraz na kolejnych konferencjach prasowych

Opublikowany przez Anna Wojciechowska Środa, 19 września 2018

 

 

55 odpowiedzi na “Anna Wojciechowska odkrywa karty”

 1. Marek Elk pisze:

  Pani Wojciechowska ma głos nas młodych. Większość uciekła bo proponowano nam 1500 zł. Pora na poważnych inwestorow. Dziś przeczytałem że W Suwałkach budują fabrykę 42 hektary pod dachem. A jednak można. Pani Anno liczymy na Panią. 12 lat zmarnowano.teraz przedsiębiorczość i inwestycje.

 2. Wyborca pisze:

  Debata oczywiście tak ale zorganizowana przez komitety wszystkich kandydatów razem. Inaczej będzie taka klakierska i stronnicza jak sondaż Rozmaitości.

 3. Mieszkańcy Elku pisze:

  Pierwszy raz od przynajmniej 12 lat ktoś tak konkretnie przemówił do Ełczan. Popieram wszystkie punkty dotyczące inwestycji i współpracy np z gmina wiejską. W końcu nie będziemy odstraszać inwestorów. Pani Wojciechowska ma pani nasz głos.

 4. tadeusz pisze:

  tadeusz..pani wojciechowska ma pani mój głos, ełczanina ur. w ełku po wojnie pracy pracy i godnych zarobków

 5. ełczanin pisze:

  ta kobietka nic nie zrobi,jak kazda baba,tyle że se pogada,szuka sobie dobrze płatnej posadki na kilka lat

 6. Kazmierz pisze:

  Lepszy T. Andrukiewicz potrafiacy sciagnac kase z UE. Unia nigdy nie daje 100% wiec musi byc wklad wlasny. Miasto przez 12 lat zmienilo sie bardzo elegancko. Ta pani gada bajki jesli tak kocha Elk to niech przyciagnie inwesterow, przeciez nie musi byc prezydentem. To nie politycy tworza miejsca pracy a przedsiebiorcy. Po co komu szkola na Tuwima skoro jest SP3 i „Chemiak” w ktorym mozna otworzyc podstawowke. Ta pani to PO i Nowoczesna rece precz od Elku.

 7. Grzegorz pisze:

  Słuchając Pani Anny odnoszę wrażenie że absolutnie nie ma pojęcia o czym mówi.
  Utworzenie parkingu podziemnego? To jakas bzdura, kosztowna w budowie i utrzymaniu bzdura. PO z której wywodzi sie i startuje Pani ANNA pokazała już jak się i buduje i skutecznie rządzi. Wyborcy już raz powiedzieli dość. Pusty slogan szkoła na Tuwima a czy przypadkiem to nie Pani Ani kolega był Starostą kiedy sprzedano dla dewelopera działkę na Tuwima na której miała być szkoła? Czy wtedy starosta nie był członek PO Krzysztof Piłat? Bardzo PO dbała o dzieci, olała nas rodziców w sprawie referendum odnośnie 6 latków, ale jak ich odsunęli wyborcy od koryta to i o szkołach sobie przypomieeli. Co jeszcze obiecają żeby dorwac sie do władzy??

 8. `Tadeo pisze:

  Dziwna jakaś ta kandydatka. Kandyduje z listy PO i NOWOCZESNA, ale odnoszę wrażenie że wstydzi się tego chyba bo jakoś loga na plakatach nie widać Popiera ją SLD. Wszystkie partie sa za rozdziałem Kościoła od Państwa, a w Ełku najwięcej jej plakatów wisi na instytucjach kościelnych. Absolutnie tego nie kupuję. Pani Wojciechowska kandyduje z listy PO i Nowoczesnej które podobno walczą o wolnośc słowa a Pani Anna kasuje negatywne wpisy na swoim profilu i blokuje osoby które ja krytykują. Dziwna kandydatka dziwnej kolalicji.

 9. Anonim pisze:

  Yes Yes ek zastępca się odezwał. Dziwni to wy jesteście klakierzy prezia który zadłużył miasto. Na 100 mln. Wyprzedał co było do sprzedania chciał sprzedać wodociągi i PEC.. Kierowcy MPK zarabiają 1700 zł a urzędnicy 2200 przed emeryturą. To kompromitacja tego nieudacznika. Kierowcy maja rodziny na utrzymaniu pracują w święta. Już nic gorszego nie mogło ich spotkać. A kupuje ekologiczne autobusy a w jeziorze tony odchodów ludzkich. Tego się trzeba wstydzić.

 10. Dan. pisze:

  Prezio zwany humorzastym wyblagal poparcie PiS a i jest pisiorem. Pali się wam grunt, wiecie że mieszkańcy wybiorą Panią Wojciechowską i co dalej co będziecie robić. Dużego wyboru nie ma bo jesteście skłóceni że WSZYSTKIMI. Mieszkańcy wam odpowiednio za to podziękuję przy urnach. Macie sporo za uszami o tym też nie zapominajcie.

 11. Anonim pisze:

  Pani Wojciechowska. Wspaniały konkretny program Ma Pani poparcie Osiedla Tuwima. Humorzasty sprzedał działki pod szkołę kolesiowi. Jest pani naszą kandydatką. Pozdrawiamy.

 12. Dariusz pisze:

  Kierowcy zarabiają grosze a Mały kupuje autokary. W mieście brudne jezioro. Dług 100 mln. I sprzedano wszystko co wartosciowszae. Skandal.

 13. Etam pisze:

  Anonim nie wypowiadaj się za wszystkich. Rozumiem, że obiecała Pani podwyżki pensji urzędnikom. Spoko ale skończcie już z tymi inwestorami bo obecne firmy na strefie maja braki kadrowe i dzięki temu pensje rosną. A jak Pani zamierza zmusić tych inwestorów do płacenia więcej niż 1500?. Suwałki cud gospodarczy? Tam też 1500 płacą. Do tego fabryka płyt wiorowych nie bez przyczyny w regionie gdzie jest sporo lasów…

 14. Dariusz pisze:

  Hejt!! Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie że jest jakaś nagonka na obecnego Pana prezydenta.
  Zapewne to „zbieg okoliczności” ze 3 negatywne komentarze są napisane w odstępie kilku minut ale co tam. Na szczęście to Ełczanie zdecydują kto zostanie prezydentem a nie internetowe trolle ( dla niewtajemniczonych nikogo nie obrażam a tak mówi się na osoby wpisujące hurtem komentarze na rzecz jakiegoś kandydata).

 15. Gość pisze:

  Fakt śmieszne są te komentarze znane już z innych forów. Jestem pewien, że przy kompach siedzą jakieś trole i srają pod artykułami swoimi pierdami. Ostatni filmik kandydatki pogrąża ją całkowicie nic nowego nic sensownego! Andrukiewicz bije ją na głowę

 16. luzek pisze:

  Rozmawiam z ludzmi, to wiekszosc bedzie glosowala na T. Andrukiewicza. PO mialo swoje 8 lat i nic nie zrobilo. A obecny prezydent pokazal ze mozna. Zeby cos zrealizowac trzeba sie zadluzyc bo Unia nigdy nie daje 100% dofinansowania. Kladka na jeziorze jest nie potrzebna tylko port gdy przekopiemy pobliskie jeziora.

 17. Hubert pisze:

  A ja się ciesze że bedzie kładka.

 18. Radek Jankowski pisze:

  A czym ta pani może się pochwalić? Podobno pracowała 12 lat najpierw dla miasta potem dla gminy i co takiego wielkiego w tym czasie dokonała? Miała okazje i możliwości wiec chętnie poznam jej dokonania. Poza tym z całym szacunkiem, ale ta pani nie wyglada na 30 lat, wiec chętnie tez dowiem się co ta pani robiła, czego dokonała np. 15, 20 lat temu.. jest to możliwe?

 19. Danuta pisze:

  I bardzo dobrze. Niech pani Wojciechowska wygra, jestem za. Może wreszcie ruszą jakieś inwestycje, bo do tej pory było kiepsko w tym temacie. Fajnie że Ełk jest piękny i jeszcze piękniejszym się staje, ale młodzi ludzie potrzebują pracy, dobrze płatnej pracy, żeby korzystać z tych pięknych inwestycji. Przecież nie po to Ełk stał się piękny, aby w tych wszystkich parkach, na tych ławkach siedzieli bezrobotni…

 20. Radek Jankowski pisze:

  Kim jest Anna Wojciechowska.. ? oprócz tego ze kobieta 🙂

 21. Klakier pisze:

  Ojej, ojej. A któż to odważył sie krytykować naszego najpiękniejszego i najmądrzejszego i najsilniejszego króla? Wyznawcy cierpią gdy to słyszą. Fe, fe bo będzie płakał.

 22. antyPOlska Partia Oszustów pisze:

  znowu (BEZKORNIE i z POdniesionym czołem!) sobie POczyna – zaczynając od… plakatu i do tego NAGLE obchodzi ją POlska Wschodnia, która dla nich (cyt.): ” to ch..” oraz KIM są Ełczanie skoro wg PO (cyt.):” – Tylko złodziej albo idiota pracuje za 6000 zł” ??????

 23. Ar pisze:

  Bezczelność Małego nie ma granic. Kopiuje program pani Wojciechowskiej. I obiecuje o zgrozo wziąć się w końcu za robotę bo nieróbstwem gospodarczym jest stremowany. Suwałki rozpoczęły budowę lotniska.

 24. Wal. pisze:

  Radziu Jankowski ty dowcipnisiu jeden, ty rozrabiako. Wejdź troszkę do sieci i poczytaj że Park Technologiczny to projekt osobisty Pani Wojciechowskiej, podobnie promenada. Szkoła artystyczna i dużo innych ale nie przytaczam Radziu w dalej bo i tak nie zrozumiesz. Pisz dalej klakierze małego.

 25. Ada. pisze:

  Pani Anna Wojciechowska naszą Panią Prezydent. I to pojmijciecw w w końcu pisiory. Z waszym głównym pisiorem Panem TA włącznie.

 26. lola pisze:

  Pani Ania?? Naszym prezydentem jest i bedzie Tomasz Andrukiewicz.

 27. Loto pisze:

  Dziwny to wasz pisiorski kandydat. 4 wybory i cztery narzeczone.

 28. Jan Rominski pisze:

  Pani Ani rośnie merytoryczna konkurentka – Anita Supinska… nie mogę doczekać się wystąpień na żywo 🙂 dowiedzieć się co te panie maja w swoich głowach, bo póki co to wydaje mi się ze jedna i druga czytają wszystko co im ktoś napisze ::D

 29. Elczanin pisze:

  Pani Anna Wojciechowska Najlepszą Prezydent miasta Ełku to odpowiednia osoba na Urząd Prezydenta . Pora zamknąć rozdział lansu osobistego o który dbał panTa On teraz to co zepsuł chce naprawiać. Kpina z nas Ełczan.

 30. Dariusz pisze:

  Hejt!! Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie że jest jakaś nagonka na obecnego Pana prezydenta.
  Na szczęście to Ełczanie zdecydują kto zostanie prezydentem a nie internetowe trolle ( dla niewtajemniczonych nikogo nie obrażam a tak mówi się na osoby wpisujące hurtem komentarze na rzecz jakiegoś kandydata). Jestem przekonany że zostanie nim ponownie Tomasz Andrukiewicz.

 31. GrzegorzWa pisze:

  Kilka uwag do programu Pani Wojciechowskiej kandydującej z listy PO i .Nowoczesna:
  Kandydatka pisze: „Poszerzenie granic miasta” – miasto próbowało się poszerzyć, ale przecież poszerzenia miasta zostało skutecznie zablokowane przez rząd PO!!!
  Kandydatka pisze: „powołanie uczelni wyższych państwowych …” – kolejna wyższa szkoła w Ełku… mamy już państwowy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. – kolejna uczelnia to kolejne wydatki z budżetu miasta.
  Kandydatka pisze: „Budownictwo komunalne” rozumiem że Pani Ania chce żeby zamiast deweloperów miasto budowało mieszkania. Argument ze deweloperzy zabierają przestrzeń..a miasto to będzie budowało w „powietrzu” , pomijam fakt obciążenia budżetu miasta ogromnymi kwotami.
  Drodzy Mieszkańcy Zastanówcie się skąd wziąć pieniądze na takie pomysły kandydatki jak:
  – Świetlice osiedlowe z animatorem
  – Programy rehabilitacyjne – bezpłatne
  – Bezpłatna komunikacja miejska
  – Kluby dziennego pobytu seniora na osiedlach
  – Aktywizacja seniorów
  – Budowa parkingów w tym podziemnych (ciekawe ile będzie kosztowała godzina parkowania?)
  – Wybudowanie wyciągu narciarskiego na Jeziorze Ełckim
  Oczywiście chciałbym to wszystko mieć w Ełku, ale czy nie uważacie że PO aby wygrać wybory obieca wszystko?? Kiedyś PO była partią zdroworozsądkową a teraz w rozdawnictwie przegania PIS.
  Kandydatka pisze: „Wybudowanie wyciągu narciarskiego na Jeziorze Ełckim” załamka, krytykuje kładkę i ścieżkę na około jeziora z której można będzie korzystać cały rok, a chce wybudować wyciąg z którego będzie można korzystać 2-3 miesiące w roku.
  Kandydatka pisze: „Budowa parkingów w tym podziemnych” – jak to się ma do postulatów aby nie ograniczać terenów zielonych? Może pod jeziorem parking się wybuduje? Podziemny – no jak szaleć to szaleć to i metro od razu niech PO obieca w Ełku. Ile miast w Polsce ma parkingi podziemne? Ale co tam PO w Ełku wybuduje na każdym osiedlu po kilka. Ale czy te parkingi będą darmowe czy może PO chce wprowadzić płatne parkowanie w Ełku?? Bo jakoś koszty będą musiały się chyba zwrócić.
  Obiecanki, sprzeczności i najzwyczajniejsza obłuda taki jest Program kandydatki PO i Nowoczesnej. Oczywiście chciałbym mieć kluby seniora i świetlice na każdym osiedlu, wyciągi narciarskie, bezpłatne parkingi podziemne, kilka uczelni wyższych na terenie miasta, bezpłatne autobusy, rehabilitacje i masę jeszcze innych rzeczy, a to wszystko przy mniejszych lub może nawet zerowych podatkach lokalnych – hmm tylko czy to co proponuje kandydatka PO i Nowoczesnej jest realne?
  GrzegorzWa

 32. Sistar pisze:

  Przecież park technologiczny nie generuje żadnych zysków.wręcz przeciwnie rocznie miasto dokłada ponad 100 tyś na utrzymanie.no niezła inwestycja.jeżeli to jest dokonanie pani wojciechowskiej to nie ma czym się chwalić.andrukiewicz z kolei niewiele robi z inwestycjami w nowe miejsce pracy.odkąd przyjechałam do Ełku nie otworzyło się nic nowego. Niestety.poza tym uważam że w urzędzie otworzyły się już takie kliki że czas najwyższy przesiać to towarzystwo.ale znając życie to tylko dostaną inny stołek

 33. Może POla golfowe ? pisze:

  Na „ełckiej strefie ekonomicznej” jest tyyyyyle miejsca…. !

 34. Juras pisze:

  A może strefę PO-Nowoczesna SLOW

 35. Wyborca pisze:

  Sistar. Trzeba trochę poczytać. PT miał w projekcie Pani Wojciechowskiej w ogole inne założenia. Zatrudnienie nieudacznika zza wielkiej wody zniszczyło ten plan. Niszczy dalej bo facet nie zna prawa naszego i unijnego dalszy komentarz zbyteczny.

 36. J. K pisze:

  Ten facet z PT MA KŁOPOTY Z GRAMATYKA POLSKĄ A CO DOPIERO Z INWESTYCJAMI.

 37. lolia pisze:

  Projekt technoparku wykonał architekt a nie Ana Wojciechowska no chyba że ona jest architektem-projektantem. Skoro projekt technoparku miał inne założenia to ona MUSI to zgłosić do odpowdnich instytucji!!

 38. As pisze:

  Ty lolaiolaloa zza wielkiej wody tobie to trudne ale w Ełku każde dziecko wie że architekt wykonuje projekt główny a projekt założeń inwestor. Poucz się trochę bo i tak nic nie robisz 7 lat

 39. As pisze:

  Dodam, nic nie robisz nieuku.

 40. Podpis pisze:

  A może ta Pani Ania wcale nie jest taka dobra? Moze jej założenia były błędne?

 41. As pisze:

  Czy to prawda że szefem MZK jest rodzony brat Pana Starosty założyciela iszefa Dobra Wspólnego. Czy to prawda że pan Yes Yesczyli U kupił dwa mieszkania u developera. Czy to prawda że UM organizuje przetargi na sprzedaż działek developerom. Może w końcu ktoś odpowie.

 42. Kier pisze:

  To Prawda? Zmuśmy deweloperów do publikowania listy kto kupił mieszkania!! To powinno być jawne!! Głosujmy na Panią Anie ona opublikuje te nazwiska.

 43. Stasiek pisze:

  Wreszcie pojawił się ktoś, kto zacznie inwestować w miasto, w rozwój gospodarki. Czas zająć się tym tematem, bo na razie o miasto leży. Pani Wojciechowska ma bardzo sensowny program. Mam nadzieję, że po tylu juz latach jednego prezydenta wybory wygra ktoś inny.

 44. K. M pisze:

  Nam zakupy mieszkań mieszkańców nie są potrzebne nas interesują zakupy tych co organizują sprzedaż działek pod te mieszkania wiesz dobrze klakierze co to znaczy tylko kleisz głupa.

 45. Jas pisze:

  Mnie interesuje ta sprawa dlatego że kupiłem mieszkanie za 250 tys. Kredyt spłaca moje dzieci za 40 lat.

 46. Dariusz pisze:

  Korupcja w kraju gigantyczna mimo że PiS obiecał naprawę. Takie sprawy powinny być pod nadzorem CBA z urzędu.

 47. Agn. pisze:

  Pora na zmiany, to mówią mieszkańcy. Nic nowego ten pan już nie wymyśli szarpie się między DW i Pisem i przez to się kompromituje.

 48. Dar pisze:

  Dobro Wspólne blokuje wyświetlanie Kleru. Skandal i cenzura w tym katolskim mieście. Nigdy więcej DW i prezia.

 49. polak pisze:

  Fani faszystowskozłodziejskiej PlatformyOszustów i Korpusu Ochrony Donosicieli przebierają nóżkami by DORWAĆ się do KORYTA. Piszą o korupcji o zadłużeniu. Zapomnieli, że za Fadrowskiego(PZPR), Żelążka (WSW,SB), Piłata(SLD), tęczowego Dzienisiewicza „ZANITRASILI”(czyt.ukradli)ok.200mlnPLN. Boją się,że im do kolejnego NITRASZENIA zabraknie.

 50. Anonim pisze:

  Lewackopruskie polskojęzyczne kreatury w ludzkich powłokach cielesnych niech sprowadzą oprócz Kleru jeszcze KLĄTWĘ i zaczną protestować na mieście. Dobrze zobaczyć ile TĘCZOWYCH Dienisiewiczów to POpiera.

 51. Madzia pisze:

  Pani Wojciechowska przynajmniej ma swój własny program wyborczy, a pan Andrukiewicz tylko potrafi jej pomysły kraść :/ Centrum Obsługi Inwestora – to Wojciechowska mówiła o tym pierwsza, a teraz Andrukiewicz powtarza… Miał 12 lat żeby to stworzyć i co? Zapomniał? Czasu nie miał? Biedaczek…

 52. Sad pisze:

  On nie wie co mówi ten jego filmik to bełkot, jakieś nocne walenie młotem jakieś kontenery w tle. Gdzie on tam wlazł po nocy. Mowa niezrozumiała i stres gigant. Kto go namówił na taką kompromitację. A może zatrudnił się na ślusarza.

 53. J. Ar pisze:

  Pani Wojciechowska zagłosujemy na Panią. Ma pani program jak posprzątać po Andrukiewiczu.Teraz widać po MZK co tam się dzieje naprawdę.

 54. Arek pisze:

  12 lat rządów jeszcze nikt tak gospodarczo od II wojny światowej nie pogrążył naszego miasta Nawet komuchy wybudowali Zakłady Mięsne, Prefabet.prezio”wybudowal”browar z ukraincami.

 55. Adam pisze:

  Jedno wiemy na pewno zmiany w Ełku konieczne. Należy pożegnać prezia I pisiorów dobrzaków. Dość już waszych klik I układów. MZK I kierowcy popierani przez Ełczan

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015