Apel do właścicieli czworonogów: Sprzątajcie po swoich pupilach!

Jak co roku wiosenne roztopy odsłoniły nieczystości pozostawione przez psy na miejskich trawnikach. Służby miejskie apelują do właścicieli czworonogów, by sprzątali po swoich pupilach. Zanieczyszczone przez psy trawniki wyglądają nieestetycznie i źle wpływają na wizerunek miasta. Jednocześnie dziękują ełczanom, którzy wykazują się odpowiedzialnością i dojrzałością społeczną.

 

Przypominamy, że na terenie Ełku znajdują się specjalne dystrybutory torebek z łopatkami, które pomogą właścicielom psów sprzątnąć zwierzęce nieczystości. Są one usytuowane w najczęściej uczęszczanych punktach miasta. To m.in.: promenada i plac zabaw przy ul. Pułaskiego oraz przy Villa Parku, Park Kopernika oraz skwery na osiedlach: Bogdanowicza, Jeziorna i Konieczki.

 

Wyprowadzając psa na spacer warto pamiętać, że w stosunku do osób, które nie dopełnią obowiązku sprzątnięcia pozostawionych przez czworonoga zanieczyszczeń, służby miejskie będą wyciągały konsekwencje. Straż Miejska zwraca na to szczególną uwagę i może ukarać pouczeniem lub mandatem karnym na kwotę nawet 500 zł.

 

kk

8 odpowiedzi na “Apel do właścicieli czworonogów: Sprzątajcie po swoich pupilach!”

 1. Bartek pisze:

  Jaki apel, co pomoże apel. Po co jest Straż Miejska zapłacą po 500 zł to będą zbierać produkt swoich kundli.

 2. Przemo pisze:

  dystrybutory możne i są ale torebki tam były raczej przy montażu ich niż teraz..

 3. BC pisze:

  Właściciele piesków z Osiedla po lasem chodzą na spacery na ul.Przemysłową a tam nie ma ani łopatek ani woreczków ani pojemników na odpady.To gdzie mają wyrzucać ten balast,do kieszeni?Najpierw to trzeba zauważyć ,że Ełk jest też tutaj a nie tylko tam gdzie jest Promenada.

 4. BC pisze:

  Do Bartek to nie są kundle a najwierniejsi przyjaciele człowieka.Żeby wymagać to trzeba stworzyć warunki do wykonywania zaleceń.

 5. Joanna pisze:

  A jakim prawem miasto powinno kupować wam worki. Chcecie mieć psy to kupicie worki jeśli piesek się załatwi do woreczka i niesiemy do własnych śmieci domowych. Budżet miasta to pieniądze wszystkich mieszkańców tych co mają zwierzęta i tych co nie mają. Ja np chce by moja cześć szła np na schronisko dla psów a nie na worki dla waszych piesków.

 6. z pisze:

  Bardzo sensowny koment.

 7. Artur pisze:

  Do BC już naprawdę ci się porypalo. Twój pies twoje gó… O a ty dopominasz się łopatki i woreczka. Ja mam płacić za worki i łopatke dla Twojego pieska powinniśmy jeszcze chodzić za tobą i wkładać do woreczka skarby które raczy złożyć na elckiej ziemi twój piesek. Porypalo się ludziom. 500+ odebralo rozsądek.

 8. aha pisze:

  W jakim celu ukazuje się taki artykuł? kk podaj informacje np.gdzie i w jaki sposób zgłaszać osoby które wielokrotnie łamią przepisy, spacerując na wymienionych ścieżkach ani razu nie widziałam zapełnionego torebkami foliowymi pojemnika, kto jest za to odpowiedzialny itd.Pisanie artykułu dla pisania to czasy zaprzeszłe – obudźmy się

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015