Areszt za atak z maczetą – napastnicy trafili do aresztu

Ełccy policjanci, pracując pod nadzorem prokuratury rejonowej, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali ełczanina maczetą. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń na całym ciele. Mężczyźni w wieku 23, 25 i 32 lat zostali przez sąd tymczasowo aresztowani.

Do tego brutalnego zdarzenia doszło pod koniec marca 2024 roku nocą w Ełku. Działając wspólnie i w porozumieniu trzej zamaskowani mężczyźni pobili mieszkańca miasta. Każdy z tych mężczyzn w trakcie napaści miał maczetę. Zadawali pokrzywdzonemu uderzenia po całym ciele, powodując liczne rany w zasadzie na wszystkich częściach ciała. Po ataku zostawili mężczyznę i uciekli. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. U niego w mieszkaniu policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli maczety. Zabezpieczone tam zostały także środki odurzające – mefedron. Był to mężczyzna znany pokrzywdzonemu i to tylko z nim pokrzywdzony miał się spotkać na rozmowę tego feralnego wieczoru. 23-latek usłyszał m.in. zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, gróźb oraz zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania poprzez stosowanie groźby. Mężczyzna na wniosek prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Policjanci pracowali nad ustaleniem dwóch pozostałych osób, które brały udział w tym zdarzeniu oraz ustaleniem dokładnego przebiegu i motywów tego niebezpiecznego zajścia.  W wyniku podjętych czynności wytypowani zostali dwaj mężczyźni z Ełku.  Wykonanie szeregu działań oraz przeprowadzone badania i ekspertyzy zebranego materiału dowodowego potwierdziły, że brali oni udział w tym zdarzeniu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Motywem działania napastników były osobiste porachunki z ich ofiarą. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w pobiciu z użyciem maczety i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − 46 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 − = 25

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015