Autobusy hybrydowe na ulicach miasta

Cicho, wygodnie i ekologicznie – tak już od następnego roku zaczną podróżować ełczanie korzystający z komunikacji miejskiej. Wszystko dzięki temu, iż w taborze ełckiego MZK pojawi się sześć hybrydowych autobusów marki Volvo.

 

Umowę na dostarczenie tych aut przedstawiciele Volvo Polska podpisali we wtorek 18 września z włodarzami miasta.

 

– Te autobusy są niskoemisyjne, czyli nie emitują szkodliwych substancji w momencie zatrzymywania się i włączania do ruchu, gdyż działa wtedy silnik elektryczny – wyjaśnia Małgorzata Durda z Volvo Polska – Nie ma też hałasu, są bardzo ciche. Będą one wyposażone w klimatyzację, rampę dla osób niepełnosprawnych, złącza usb, co oznacza możliwość doładowania telefonu. Nie zabraknie zapowiedzi przystanków, tablic informacyjnych, czyli wszystkich nowinek, które teraz w transporcie zbiorowym funkcjonują.

 

Trzy takie autobusy pojawią się na ełckich ulicach w roku 2019, kolejne trzy rok później. Łączny koszt miejskiej inwestycji to 11,4 mln zł.

 

– Dzięki temu stajemy się miastem bardziej ekologicznym i przyjaznym dla pasażerów – cieszy się Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

 

Autobusy hybrydowe powstaną na specjalne zamówienie w fabrykach Volvo i będą pierwszymi tego typu, które pojawią się na Warmii i Mazurach.

 

– Takie autobusy hybrydowe jeżdżą już w Warszawie, Sosnowcu, Świerklańcu, Inowrocławiu, Jeleniej Górze, teraz dostarczamy je do Białegostoku, Krakowa, Krosna i właśnie do Ełku – dodaje Małgorzata Durda.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015