Autobusy hybrydowe na ulicach miasta

Cicho, wygodnie i ekologicznie – tak już od następnego roku zaczną podróżować ełczanie korzystający z komunikacji miejskiej. Wszystko dzięki temu, iż w taborze ełckiego MZK pojawi się sześć hybrydowych autobusów marki Volvo.

 

Umowę na dostarczenie tych aut przedstawiciele Volvo Polska podpisali we wtorek 18 września z włodarzami miasta.

 

– Te autobusy są niskoemisyjne, czyli nie emitują szkodliwych substancji w momencie zatrzymywania się i włączania do ruchu, gdyż działa wtedy silnik elektryczny – wyjaśnia Małgorzata Durda z Volvo Polska – Nie ma też hałasu, są bardzo ciche. Będą one wyposażone w klimatyzację, rampę dla osób niepełnosprawnych, złącza usb, co oznacza możliwość doładowania telefonu. Nie zabraknie zapowiedzi przystanków, tablic informacyjnych, czyli wszystkich nowinek, które teraz w transporcie zbiorowym funkcjonują.

 

Trzy takie autobusy pojawią się na ełckich ulicach w roku 2019, kolejne trzy rok później. Łączny koszt miejskiej inwestycji to 11,4 mln zł.

 

– Dzięki temu stajemy się miastem bardziej ekologicznym i przyjaznym dla pasażerów – cieszy się Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

 

Autobusy hybrydowe powstaną na specjalne zamówienie w fabrykach Volvo i będą pierwszymi tego typu, które pojawią się na Warmii i Mazurach.

 

– Takie autobusy hybrydowe jeżdżą już w Warszawie, Sosnowcu, Świerklańcu, Inowrocławiu, Jeleniej Górze, teraz dostarczamy je do Białegostoku, Krakowa, Krosna i właśnie do Ełku – dodaje Małgorzata Durda.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015