Bądźmy czujni! Kolejne ataki oszustów!

Niemal codziennie policjanci z Ełku przyjmują Zgłoszenia od osób, które padły ofiarą oszustów. Zgłosiła się do nich kobieta, straciła ze swojego konta 600 złotych.

– Wszystko zaczęło się od telefonu od jakiegoś mężczyzny z prośbą, aby zalogowała się na swój rachunek bankowy, co miało ją rzekomo uchronić przed starą pieniędzy – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Chwilę później na prośbę rozmówcy zainstalowała wskazaną przez niego aplikację.

Kobieta, działając w wierze ochrony swoich oszczędności, wykonywała polecenia rozmówcy. Ostatecznie zorientowała się, że działanie mężczyzny miało inny sens niż deklarował na początku rozmowy. W rezultacie z konta kobiety, bez jej zgody przelano pieniądze na nieznany rachunek.

– Tego typu sytuacje nie należą do rzadkości – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Cel działania oszustów jest zawsze ten sam – chęć wyłudzenia pieniędzy. Ważne jest, żeby nie poddać się działaniu oszustów – nie instalować nieznanych aplikacji, nie podawać swoich danych, numerów kart, nie logować się na swoje konta na ich żądanie, nie klikać w nieznane linki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015