Bajorko na Os. Północ musi poczekać na lepsze czasy

Niestety nie mamy najlepszych informacji dla mieszkańców os. Północ II. Długo oczekiwana przez nich inwestycja musi poczekać na lepsze czasy. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji znacznie przekroczył bowiem możliwości finansowane Miasta, o czym pisał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w odpowiedzi na zapytanie radnego Adama Dobkowskiego.

 

„W bieżącym roku wykonany został projekt zagospodarowania terenu – czytamy w piśmie od prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza skierowanym do radnego Dobkowskiego. – Jednakże z uwagi na duży koszt realizacji inwestycji szacowanej według kosztorysu na 3 758 565 zł miasto będzie starało się o pozyskanie środków zewnętrznych. Dlatego też zgodnie z przyjętymi priorytetami budżetowymi przyjętymi przez Komisję Budżetu Rady Miasta na rok 2020 w pierwszej kolejności realizowane będą zadania rozpoczęte”.

 

Na podstawie konsultacji społecznych, które miały miejsce od 13 czerwca do 2 lipca ubiegłego roku, wyłonił się obraz mieszkańców osiedla odpowiadający ich oczekiwaniom odnośnie zagospodarowania zlokalizowanego tam bajorka. Propozycje złożone podczas konsultacji wskazywały wspólny cel – zachowanie „zielonego” charakteru miejsca z poprawieniem infrastruktury i zwiększeniem bezpieczeństwa użytkowników.

 

Wśród propozycji znalazły się m.in.: wykonanie nowych ścieżek pieszo-rowerowych, nowe nasadzenie zieleni oraz oczyszczenie wody i dna bajorka. Wskazano również potrzebę ogrodzenia istniejącego tam placu zabaw i montaż nowych zabawek dla jego użytkowników. Młodzi ełczanie zaproponowali stworzenie strefy do rekreacji i zabawy, a w niej m.in. wielofunkcyjne mini-boiska, maty do skakanie, ścianka wspinaczkowa i stól do ping-ponga. Z myślą o seniorach pojawiła się sugestia utworzenia strefy z infrastrukturą „piknikową”, przystosowaną do spotkań integracyjnych oraz rekreacyjnych.

 

Na podstawie zebranych od ełczan propozycji powstał projekt, którego realizacji próżno szukać w założeniach budżetu miasta na przyszły rok. Plany muszą więc zaczekać na lepsze lata.

Galeria

8 odpowiedzi na “Bajorko na Os. Północ musi poczekać na lepsze czasy”

 1. tu mieszkam pisze:

  No cóż PLAZING , MODELING , KSW , MMA FAJERWERKI BALONIKI NA DRUCIKU a ty człowieku żyj za MICHĘ RYŻU .

 2. Wyborca pisze:

  Drugie wotum nieufności i taczka. Inaczej to koniec tego miasta.

 3. Am pisze:

  Pewnie zasypią i postawią blok

 4. Takaja pisze:

  Koło bajorka sa dwa place zabaw…. to moze warto te dwa zostawić…

 5. Ewa pisze:

  No pani Ado działaj jak obiecałas

 6. Anka pisze:

  Pani Ada nie zabiera głosu na sesjach RM, a rękę podnosi tak jak prezydent każe.

 7. Wileński 9 pisze:

  Zaraz ja cie zasypie pedale

 8. Mieszkanka Północ II pisze:

  Czyżby Pani Ada to guzik do głosowania jak poseł Kossakowska.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015