Będą dotacje na termomodernizacje domów

Samorząd powiatu ełckiego zachęca mieszkańców do udziału w programie „Czyste powietrze, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 procent dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji.

 

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Wszystko zmierzać ma do efektywnego zarządzania energią. Działania nie tylko pomogą chronić środowisko. Dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Realizacja programu „Czyste powietrze” zaplanowana została na lata 2018-2029 i przeznaczono na nie łącznie 103 mld zł. Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego.

 

Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 procent dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Szczegóły dotyczące programu i możliwości skorzystania z dotacji dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

tt

2 odpowiedzi na “Będą dotacje na termomodernizacje domów”

  1. Bożena pisze:

    Kopciuchy samochody ,co nasz p. Prezydent w tej sprawie robi ?

  2. Sadowski pisze:

    A co on może robić kiedy miasto ma blisko 100 mln długu. Jeszcze nikt tak nie zadluzyl miasta.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015