Będą dotacje na termomodernizacje domów

Samorząd powiatu ełckiego zachęca mieszkańców do udziału w programie „Czyste powietrze, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 procent dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji.

 

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Wszystko zmierzać ma do efektywnego zarządzania energią. Działania nie tylko pomogą chronić środowisko. Dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Realizacja programu „Czyste powietrze” zaplanowana została na lata 2018-2029 i przeznaczono na nie łącznie 103 mld zł. Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego.

 

Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 procent dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Szczegóły dotyczące programu i możliwości skorzystania z dotacji dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

tt

2 odpowiedzi na “Będą dotacje na termomodernizacje domów”

  1. Bożena pisze:

    Kopciuchy samochody ,co nasz p. Prezydent w tej sprawie robi ?

  2. Sadowski pisze:

    A co on może robić kiedy miasto ma blisko 100 mln długu. Jeszcze nikt tak nie zadluzyl miasta.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015