Będą nowe „Inicjatywy Lokalne”. Umowy zostały podpisane.

Kolejnych pięć przedsięwzięć zrealizowanych zostanie w Ełku w ramach tegorocznej „Inicjatywy Lokalnej”. O dofinansowanie mogą aktywni ełczanie, którzy współpracując z samorządem miasta chcą wykonać zadanie z myślą o mieszkańcach.

 

Z projektu „Inicjatywa Lokalna” mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Ełku, w tym także wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe lub nieformalne grupy mieszkańców. Przez cały rok można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć, które będą realizowane w najbliższym otoczeniu lub na konkretnym osiedlu takie jak zajęcia artystyczne, sportowe lub edukacyjne dla dzieci, odnowienie placów zabaw, wykonanie zieleńców, parkingów czy poprawa elewacji oraz innych ciekawych przedsięwzięć.

 

Tym razem przyznane zostały środki dla 5 przedsięwzięć, które będą realizowane na ełckich osiedlach: „W świecie Małych Odkrywców”- modernizacja i doposażenie placu zabaw przy miejskim Przedszkolu „Mali Odkrywcy”; „Plac zabaw na Brzechwy 1, 3”- plac zabaw dla dzieci na posesji Wspólnoty Mieszkaniowej Jana Brzechwy 1,3; „Raz, dwa, trzy, przyłącz się i ty. Łączymy pokolenia na Tuwima 6 I 8”- zagospodarowanie placu pomiędzy dwoma budynkami wielorodzinnymi; „Spotkanie na Leśnej Polanie” – ekologiczna ścieżka sensoryczna oraz „Ekoludkowy Zakątek – plac zabaw dla najmłodszych”.

Aby ubiegać się o dofinansowanie w ramach projektu mieszkańcy nie muszą koniecznie posiadać wkładu finansowego, może być to np. własna praca, bądź też sprzęt niezbędny do realizacji danej inicjatywy.

 

tt
Źródło: UM Ełku

2 odpowiedzi na “Będą nowe „Inicjatywy Lokalne”. Umowy zostały podpisane.”

  1. ja pisze:

    zajmuje się pierdołami ,drugi most budować wjazdu do centrum , a nie kładki i alejki dla czarnych ….

  2. Lidia pisze:

    To miasto to kompromitacja zapicowano różowymi lampkami miasto. A ludzie zarabiają po 2000 zł.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015