Będzie rondo im. Józefa Rejewskiego?

Na wniosek Roberta Klimowicza, radnego miasta Ełku, rondo przy ul. 11-go Listopada może zyskać swojego patrona. Na ostatniej sesji do rady trafił wniosek o nadanie mu imienia Józefa Rejewskiego.

 

– Mam nadzieję, że pozostali radni poprą tę propozycję – mówi radny miasta Ełku Robert Klimowicz. – Myślę, że przyszedł wreszcie czas abyśmy nazywając ulice czy miejsca w Ełku, zaczęli doceniać mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju naszego miasta. Będziemy w ten sposób przekazywać pamięć o nich następnym pokoleniom ełczan.

 

Józef Rejewski był wieloletnim, aktywnym samorządowcem. Po zmianach ustrojowych, po wyborach w 1990 roku został pierwszym przewodniczącym Rady Miasta Ełku. Później funkcję tę sprawował również w III kadencji. Był jednym z tych, którzy zbudowali samorząd w Ełku. W Radzie Miasta zasiadał nieprzerwanie od 1990 roku do końca 2004 roku.

 

Był również cenionym lekarzem chirurgiem. W 1965 roku został kierownikiem Powiatowej Przychodni Obwodowej. W 1972 roku objął stanowisko zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgicznego szpitala miejskiego w Ełku, natomiast dwa lata później – kierownika Poradni Chirurgicznej. Niedługo potem pełnił obowiązki dyrektora ZOZ w Ełku. W 1989 roku wrócił do pracy na Oddział Chirurgii, gdzie zajmował stanowisko ordynatora.

 

Widząc również wyraźną potrzebę zmian w ełckiej służbie zdrowia, aktywnie wspierał inicjatywę budowy nowego szpitala miejskiego na os. Jeziorna. Doktor Józef Rejewski zmarł 24 czerwca 2018 roku w wieku 83 lat.

Jedna odpowiedź do “Będzie rondo im. Józefa Rejewskiego?”

  1. Michał pisze:

    Bardzo dobry pomysł. Popieram radnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

24 + = 29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 7 = 3

Powiat Ełcki Mosty w Sypitkach oddane do użytku
Dziś w miejscowości Sypitki na terenie gminy Kalinowo odbyło się...
Powiat Ełcki Weź udział w konsultacjach społecznych
Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ełckiego, a w...
Powiat Ełcki Nowe kwalifikacje uczniów Mechaniaka
Grupa uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku...
Powiat Ełcki Startowali wioślarze
W miniony weekend na torze Malta w Poznaniu rozgrywane były...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015