Bezpłatne zajęcia Nordic Walking w Ełku

Akademii Zdrowia Santandera serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Nordic Walking na Receptę”. Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ambasadorem Akademii Zdrowia Santandera jest Justyna Kowalczyk. Bezpłatne treningi są organizowane w ponad 100 wybranych miastach Polski, w tym między innymi w Ełku.

 

 

Uprawianie nordic walking jest proste i przynosi wiele korzyściAktywność polega na rytmicznych marszach ze specjalnymi kijami. Poprawnie uprawiany sport angażuje ponad 90% mięśni całego ciała, dobroczynnie wpływając na zdrowie i kondycję. Ćwiczenia można także traktować jako terapię schorzeń stawów i kręgosłupa oraz lek na problemy z układem krążenia. Ponadto nordic walking jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo dyscyplin sportowych. Aby ją uprawiać, wystarczy jedynie zakupić parę kijków. Ważne by były one dobrane do wzrostu!

W Ełku zajęcia odbywają się w każdy wtorek bez względu na pogodę o godz. 17.00 przy kempingu MOSiR na plaży miejskiej ul. Parkowa.  Prowadzi je wykwalifikowany instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking – Janusz Limberger.

 

 

— (…) w Ełku zawiązała się już grupa uczestników w różnym wieku, którzy chętnie uczestniczą w zajęciach. Niemiej jednak widzielibyśmy coraz to większe grono osób lubiących aktywność fizyczną na powietrzu. Im nas więcej tym ciekawiej. Marsz z kijami to świetna forma spędzania wolnego czasu połączona z dbaniem o formę. Po przeprowadzonej rozgrzewce, podczas której przygotowujemy ciało do marszu, doskonalimy prawidłową technikę i wyruszamy wspólnie na spacer. Zajęcia z kijami są satysfakcjonujące, ponieważ wszechstronnie poprawiają zdrowie i kondycję, rozwijają mięśnie, nie powodują urazów i można je uprawiać wszędzie. Chciałbym ponadto obalić mit, że nordic walking to sport dla starszych ludzi – nie, wręcz przeciwnie –  to sport dla każdego. Ponadto  jest jeszcze jeden plus – to zajęcia, podczas których można swobodnie rozmawiać. Nordic walking to sport dla całej rodziny. Podam przykład znanych medialnie osób, którzy są fanami nordic walkingu, to aktorzy Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski (…)  – mówi trener  Janusz Limberger

 

 

 

— Jeśli jeszcze nie brałeś  udziału w marszu i zastanawiasz się, czy nordic walking to sport dla Ciebie to mam dobre informacje – marsze z kijkami to bezpieczna forma rekreacji, którą uprawiać może niemal każdy. Przyjdź i przekonaj się, że warto! Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek i płeć – zachęcają organizatorzy!

 

 

Wstęp bezpłatny!

Więcej informacji na facebookowym profilu: Ełk – nordic walking na receptę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015