Były jasełka, kolędy i opłatek. Spotkały się organizacje pozarządowe.

 

Świąteczne życzenia złożyli sobie przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu ełckiego. Przy opłatku i wigilijnym stole spotkali się w kamienicy przy ul. Małeckich w czwartek 17 grudnia.

 

– To dla nas okazja do spotkania i wspólnego celebrowania tego, co w nas dobre – mówi Urszula Podurgiel, prezes Stowarzyszenia „Adelfi”, organizator spotkania. – Celebrujemy dobrą kulturę. To jest misją organizacji pozarządowych. Pokazujemy, czym jest dobre spotkanie człowieka z drugim człowiekiem, czym jest jego wartość. Pokazujemy też, jak dobrze sobie życzyć, czyli być w postawie „wysyłam dobre sygnały w świat, myślę dobrze o innych i mówię dobrze o innych”.

 

Jak twierdzi Urszula Podurgiel, przedstawiciele organizacji pozarządowych nie mają zbyt wielu okazji w ciągu roku do spotkań o charakterze innym, niż roboczy.

 

– Często spotykamy się wokół tematów obywatelskich, problemów i spraw, które dzieją się w mieście lub na wsiach, bo tam też działają organizacje pozarządowe – mówi prezes stowarzyszenia „Adelfi”. – Natomiast rzadko spotykamy się integracyjnie. Na co dzień skupiamy się na tym, by pomagać i rozwiązywać problemy.

 

Atrakcją bożonarodzeniowego spotkania organizacji pozarządowych były jasełka przygotowane i zaprezentowane przez dzieci z edukacji domowej. Po przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

 

– Żeby ktoś je dowartościował – życzenia świąteczne, które przydadzą się organizacjom pozarządowym, wymienia Urszula Podurgiel. – By ludzie, którzy pracują w organizacjach pozarządowych, mieli poczucie, że są szalenie ważni, wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju i żeby osoby z zewnątrz im to mówiły, by zawsze mieli w sobie paliwo potrzebne liderom, inicjatorom zmian.

 

Obecnie na terenie powiatu ełckiego zarejestrowanych jest około 300 organizacji pozarządowych. Na rzecz mieszkańców prężnie i systematycznie działa około stu.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Włodzimierz Szelążek przewodniczącym Rady Miasta Ełku: Ob.Server

  Mam pytanie do dyżurnych idiotów. Kto wam płaci ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: To już lepiej zrobić

  windę w obecnej "wieży ciśnień" ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Nie wywyzszajcie się, bo...

  A tak poza tym: co na to mieszkańcy bloku, przy k ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: pedril

  jest jeden idiota który wyda te pieniądze.. tome ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015