„CAŁY EŁK TO NASZE WSPÓLNE DOBRO! ZA POPARCIE DZIĘKUJĘ, TO MIŁE – NADAL POZOSTAJĘ NIEZALEŻNYM”

 

 „Będąc prezydentem Ełku staram się współpracować ze wszystkimi – niezależnie od poglądów czy przynależności partyjnej. Żadna ulica, plac zabaw czy boisko nie ma przekonań i barw politycznych. Cały Ełk to nasze wspólne dobro. Jestem dumny, że wraz z mieszkańcami Ełku i współpracownikami, czasem różniąc się, realizujemy ciekawe projekty rozwijające Ełk”

 

 

Poranny artykuł: POPARCIE PIS DLA KANDYDATURY TOMASZA ANDRUKIEWICZA W JESIENNYCH WYBORACH NA PREZYDENTA MIASTA EŁKU wzbudził wiele kontrowersji. A co  do powiedzenia w sprawie zbliżających się wyborów samorządowych ma sam prezydent?

 

– Chciałbym, by czytelnik miał jasny pogląd w danej sprawie – mówi w rozmowie z nami Tomasz Andrukiewicz.

 

– Sporym zaskoczeniem była dla mnie informacja o tym, że jestem kandydatem PiS na prezydenta Ełku w najbliższych wyborach. Wiadomością prawdziwą jest to, że PiS udziela POPARCIA urzędującemu prezydentowi Ełku. Drobna, acz istotna różnica.

 

– Nie występowałem o oficjalne poparcie w wyborach samorządowych do żadnego ugrupowania politycznego. Cieszę się, że politycy różnych opcji, w tym PiS, doceniają to, jak rozwija się Ełk. Za poparcie dziękuję – to miłe i nadal pozostaję niezależnym.

 

– Od 1998 r. czynnie uczestniczę w pracy na rzecz powiatu ełckiego i miasta Ełku w ramach naszego lokalnego stowarzyszenia Dobro Wspólne. Każdy, kto mnie zna, zna również moją opinię o tym, że na szczeblu lokalnym wielka polityka partyjna częściej przeszkadza, niż pomaga. Moim zadaniem jest łączyć ludzi różnych poglądów i przekonań politycznych chcących pracować na rzecz Ełku. Będąc prezydentem Ełku staram się współpracować ze wszystkimi – niezależnie od poglądów czy przynależności partyjnej. Żadna ulica, plac zabaw czy boisko nie ma przekonań i barw politycznych. Cały Ełk to nasze wspólne dobro. Jestem dumny, że wraz z mieszkańcami Ełku i współpracownikami, czasem różniąc się, realizujemy ciekawe projekty rozwijające Ełk.

 

 

Codzienne kontakty z ełczanami przeświadczają mnie w tym, że jeśli będę kandydował do Rady Miasta i na urząd Prezydenta Ełku, uczynię to, startując z Komitetu Dobro Wspólne. Decyzje zapadną pod koniec lata, na pewno po ogłoszeniu terminu przez Premiera. Wcześniej na pewno podsumowana zostanie czteroletnia praca.

 

– Wczoraj wieczorem uzyskałem informację, że PiS w kolejnych miastach wskazał swoich kandydatów na włodarzy. W kilku z miast, w których nie wystawiono własnych kandydatów, udzielono POPARCIA urzędującym burmistrzom i prezydentom. Tak też stało się w moim przypadku. Mogę tylko cieszyć się, że rządzący dostrzegli w urzędującym prezydencie Ełku doświadczonego – jak sądzę – kandydata na zbliżające się wybory. Dziękuję za docenienie naszej wspólnej pracy na rzecz Ełku. Cieszę się z każdego poparcia, dobrych słów i każdej krytyki, która motywuje. Każdy z nas ma swoje poglądy – prawicowe, centrowe lub lewicowe, podobnie i ełczanie.

 

Konkludując – wg oficjalnej strony pis.org.pl jasno wynika, że przy nazwisku Tomasz Andrukiewicz jest słowo „poparcie”, a to nie oznacza startu z listy PiS. Nie jestem członkiem PiS. Ponadto, jak widać, nie we wszystkich miastach pojawiają się kandydaci na kandydatów w wyborach na włodarzy miast. (Kandydat na kandydata, bo o kandydatach możemy mówić po ogłoszeniu wyborów).

 

Galeria

30 odpowiedzi na “„CAŁY EŁK TO NASZE WSPÓLNE DOBRO! ZA POPARCIE DZIĘKUJĘ, TO MIŁE – NADAL POZOSTAJĘ NIEZALEŻNYM””

 1. Elczak pisze:

  Jak tak pan nie chce poparcia PiSu to niech pan publicznie je odrzuci. Cała dyskusja się zakończy. Chyba że jednak jest to panu na rękę.

 2. Patriota pisze:

  Ale bajki Pan Tomasz opowiada, poparcia jakiegokolwiek ugrupowania nie dostaje się, ot tak. Musi być porozumienie obu stron. Nie ma nic za darmo. Warunki PiS zapewne jakieś postawił, i mnie one ciekawią. Pan Tomasz wybrał najgorsze możliwe ugrupowanie, co historia zapewne wskaże. PiS dzieli Polaków,i nikt mnie nie przekona, że poparcie udzielone przez to ugrupowanie jest dobre. Stracił Pan w oczach wielu mieszkańców.

  • Anonim pisze:

   Nie jest ważne ugrupowanie, ale to czego nasz Prezydent Tomasz Andrukiewicz dokonał przez te wszystkie lata. Oczywiście nie sam, bo na efekty pracował cały sztab ludzi z różnych ugrupowań. Nie zapominajmy o tym w kolejnych wyborach.

   • Patriota pisze:

    Bzdura. Ugrupowanie jest jak najbardziej ważne, gdyż wskazuje wspólną płaszczyznę porozumienia. Czyli wskazuje to, że w wielu sprawach myślą identycznie. A PiS to ugrupowanie, które cofa nas do średniowiecza.

  • PzP pisze:

   Sam Pan gadasz bajki, gdzie w prawie jest zapis że dla poparcia potrzebna jest zgoda dwojga? Każdy może takiego poparcia jeśli tylko chce udzielić.
   Gdzie tu byłby sens ze strony Prezydenta chcieć takiego poparcia od PIS przecież w poprzednich wyborach zgniótł rywali i myślę że w tym roku będzie podobnie bo w mieście dzieje się nadal dobrze.
   Pis zrobił niedźwiedzią przysługę obecnemu prezydentowi ale myślę że taki był zamysł.

   • Patriota pisze:

    Niestety, jeżeli tacy jak ty będą bezsprzecznie łykać każde słowo pana prezydenta, to faktycznie nic się nie zmieni. Jeżeli Pan prezydent tego poparcia nie chciał, zawsze mógł podziękować i go nie przyjąć. Statuty partii regulują, jak takie poparcie dostać, wobec czego, trzeba się choć trochę wysilić – i pomyśleć! Pamiętać należy, że Dobro Wspólne wystawiało w poprzednich wyborach parlamentarnych swoich z list PiS.

   • Waldemar. O pisze:

    Ty piszesz bajki, wyobrażasz sobie że Andrukiewicz przyjąjby poparcie neonazistow z Onr, czy Palikota czy Korwin szalonego pewnie by zaprotestował. Dlatego wiemy dokładnie że to układanka z pisem i kościołem. Może nie przegra ale bardzo dużo straci. Wystarczy teraz porozumienie PO. Nowoczesna, PSL i SLD i kandydatem. musi wreszcie być kobieta a wiemy że są propozycje i po Andrukiewiczu. Z rozmów wiemy że 70%ełczan chce zmiany by następcy nie robili fety z otwarcia firm produkujących alkohol gdzie i tak pracują cudzoziemcy.

   • Az pisze:

    Bajki to ty piszesz udzielić poparcia może każdy ale nie każdy je przyjmie bo może to mu zaszkodzić.

 3. PzP pisze:

  Na ty to tramwaj staje, nie znamy się więc proszę o trochę kultury.
  Reszty komentować nie zamierzam.

  • Patriota pisze:

   Bo i komentować nie ma czego, wszystko jest jasne. Poseł PiS to obwieścił i tyle. Chyba wie co pisze. Co do odnośnika, Ty – piszemy anonimowo, i nie jest to w jakiś sposób obraźliwe, podpisz się będę pisał konkretniej

 4. Artur pisze:

  Temu Panu A coś nie funkcjonuje. Podziękował za poparcie i mówi że jest niezależny

 5. Lo pisze:

  Jedno jest pewne śliczny bo tak Mówią w UM ma parcie na szkło i zakazuje innym wypowiedzi dla mediów. Lubi też być fotografowany, a jakie miny stroi.

 6. Artur pisze:

  Ma Pan poparcie PiS czy pan chce czy nie. I przyjął pan je bo pan tego poparcia nie odrzucił. Czy to takie trudne. Panika Pana ogarnia bo strzelił Pan sobie w kolano. Ale odwrotu już nie ma. Nawet gdyby się Pan wyparł to i tak już po herbacie. Stracił Pan zaufanie jest Pan chorągiewką. Mamy nadzieję że niedługo.

 7. Czytelnik pisze:

  A zawsze lawirował między Panem Starostą a Panem posłem Kossakowskim. I wylawirował. Wielu Ełczan wie że były plany wysadzenia Pana starosty. Lawiruje dalej bo w. DW aż huczy że po odstawieniu Pana posła Kossakowskiego wystartuje do Sejmu na jego miejsce. Już jako oficjalny członek PiS. Mieszkańcy śledzą ten cyrk w jego wykonaniu i odpowiednio go podsumują w wyborach. Jak na razie A jest ZA a nawet przeciw.

 8. Dariusz pisze:

  Bratki, alejki, fontanny to wygląd miasta a nie rozwoj. Rozwój to budowa fabryki tak jak w Suwałkach gdzie pracę otrzyma 1000 osób. Skończmy z tymi bajkami o cudownym mieście i ślicznym włodarzu.

 9. Art pisze:

  Panie A kończy opowiadać bajki o” cudownym „mieście i ślicznym włodarzu.

 10. Jan pisze:

  Chytry dwa razy traci. A chciał być u Pana Marka i u Kossakowskiego. I nawarzy piwa. Już nie da rady go wypić. Wyborcy są pamiętliwi

 11. Dan pisze:

  W. TVP Olsztyn oficjalnie podano że kandydatem PiS na prezydenta Ełku jest Adrukiewicz.Juz za późno już pan wybrał. I nie damy się nabrać.Chce sie być posłem z PiS i tu cała zagadka.

 12. Dariusz pisze:

  Założę się że Andrij przegra wybory jeżeli pojawi się odpowiedni kandydat a tym bardziej kandydatka.Mieszkancy mają go dość.

 13. Janina pisze:

  Czy to prawda że lata jak szalony po Urzędzie?

 14. Mieczyslaw pisze:

  Zasadnicze pytanie.dlaczego w sprawie poparcia PiS Andrukowi nie wypowiedział się pan Marek , Starosta.Jego zdanie powinno być kluczowe.wyrazamy zgodę albo nie.Co prawda zarzadDW powiedział o dużym zaskoczeniu ale zdanie szefa DW ciekawi wyborcow

 15. Jan pisze:

  Czy to prawda że widziano prezia na Nowogrodzkiej w ciekawym towarzystwie?

 16. As pisze:

  Sytuacja w spółkach miejskich to bardzo ciekawy temat.12 lat bez zmian kadrowych i raz do roku wysokie premie,naprawdę to ciekawe.

 17. Dar pisze:

  „Sukcesem” Andrukiewicza było otwarcie browaru gdzie zatrudniono 3 Ukraińców.

 18. Mieszkaniec pisze:

  Panie Andrukiewicza, mówi pan ze Ełk to Pana dobro popatrzmy więc jak o dobro Suwałk dbają włodarze tego miasta. Aktualne inwestycje. Ogłoszono przetarg na budowę lotniska, Nowe oświetlenie na stadionie Miejskim, Nowy most na Czarnej Hanczą, Hala widowiskowo sportowa, Obwodnica Suwałk 12,8 km ukończona w 76 %, Ukończona fabryka Forte – płyty wiórowe. Obok rozpoczęta budowa fabryki mebli, Park Handlowy Multishop z markowy i firmami, Całkowicie nowa ulica łącząca utratę z ulicą sportową, ławeczka blusmena, na ulicy chłodnej, nowa Komenda Straży pożarnej, osiedle Chopina 10budynkow.to naradzie tyle panie Andrukiewicza co Pan na to?

 19. Bartek pisze:

  Przeczytałem o inwestycjach w Suwalkach i teraz widać jak zmarnowane ostatnie 12 lat w Ełku. Ciągle chwalenie się w mediach to kabaret. Tu widać jak na dłoni Żeby być pewnym przejrzałem informacje w sieci o inwestycjach suwalskich w ostatnich latach to co opisał mieszkaniec to ułamek tego co tam
  zrobiono. Świadczy to o zaradnosci i pracowitości władz. Nie o ciągłym lansowaniu się w mediach.

 20. Janka pisze:

  Panie prezio daj pa spokój już ludzie Pana maja dość. Kogokolwiek zapytam mówią basta.

 21. Dariusz pisze:

  Czy można zdjąć ten portret. 12 lat patrzymy i mamy dość.

 22. Aga pisze:

  Panie humorzasty prawdziwa cnota krytyk się nie boi. GM otworzyła nam oczy.

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015