Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku z nową halą warsztatową

Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku. Obecnie trwają ostatnie odbiory techniczne. Realizowane w nim zajęcia dydaktyczne, zgodnie z planem, mają rozpocząć się we wrześniu przyszłego roku.

 

Budynek położony przy ulicy Matejki w Ełku, zyskał zupełnie nowe oblicze. Projekt, w ramach którego zmodernizowano bazę dydaktyczną CKZ, zakłada poprawę oferty kształcenia zawodowego. Zwiększy się przez to atrakcyjność placówki, która zapewni wykwalifikowanych pracowników w poszukiwanych zawodach na terenie powiatu ełckiego i województwa warmińsko-mazurskiego. Centrum zyska nowoczesną infrastrukturę, co umożliwi praktyczne przygotowanie do pracy na lokalnym rynku, zarówno uczniów jak i słuchaczy CKZ.

 

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych w nowym budynku planowane jest od września 2022 roku. Całkowity koszt realizacji projektu pod nazwą „Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego” wyniósł 6 205 250 złotych. Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

91 − = 88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 6 =

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015