CENTRUM OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO W GMINIE EŁK

Zakończyła się realizacja kolejnej gminnej inwestycji. W Mrozach Wielkich modernizacji doczekał się budynek świetlicy wiejskiej. 

 

– Budynek zmodernizowaliśmy w celu utworzenia tam Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Nie tylko zmodernizowany został sam budynek, ale zagospodarowaliśmy także teren go otaczający. Postawiliśmy stojak na rowery, ławki do wypoczynku, stół z ławkami i palenisko, a do tego ogrodziliśmy działkę.

 

Zgodnie z projektem w budynku wymieniono okna, stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną, zmieniło się też pokrycie dachu. Obiekt doczekał się docieplenia i rozbudowy instalacji c.o. Poprawił się też wizerunek terenu wokół tej nieruchomości. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wyposażono też w gablotę i tablicę z planem gminy.

Łączna kwota inwestycji to prawie 170 tysięcy złotych. Gmina Ełk pozyskała wsparcie finansowe na kwotę ponad 107 tysięcy złotych. Wsparcie pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju „Lider w EGO” do 2023 roku.

 

Symbolicznego otwarcia CORT dokonali Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, przewodniczący Rady Gminy Ełk Mirosław Radywoniuk, radny Tadeusz Fatkowski – przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Ełk oraz Andrzej Bielecki, sołtys Mrozów Wielkich.

 

– CORT będzie udostępniać informacje o szerokiej gamie różnego rodzaju atrakcji turystycznych – dodaje Tomasz Osewski. – Chcemy jak najlepiej wykorzystać walory turystyczne Mazur na terenie Gminy Ełk.

 

Galeria

2 odpowiedzi na “CENTRUM OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO W GMINIE EŁK”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Mazury to kraina z milionami kleszczy cuchnacymi nie wietrzonymi domkami. Brudną woda w Ełckim jeziorze. Smierdzacymi starym olejem knajpami. Wysokimi cenami między innymi piwa. To tylko mała cześć wpisów turystów z odwiedzajacych Ełk i okolice.

  2. Mieszkanka Elku pisze:

    Jezioro to ściek kanalizacyjny, władza nadal milczy. Po kąpieli pojawiła się mało widoczna wysypka. Tak mam u moich dzieci. Nigdy nie będą się kapały w jeziorze. Miczenie jest potwierdzeniem. Gdyby było czyste od razu Prezydent pobiegł y do radia.Kolekna Kompromitacja władz Ełku.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015