Co nas czeka w ECK?

Jesienna pogoda sprzyja szukaniu sposobów atrakcyjnego spędzania wolnego czasu w cieple i pod dachem. Sprawdziliśmy, co na ten czas przygotowało nam Ełckie Centrum Kultury.

 

– Chcemy pokazać, że galeria sztuki jest miejscem dla dzieci i młodzieży – mówi Aneta Werla, dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. – Przygotowaliśmy więc projekt „Naświetlenie /Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość/”. Zapraszamy na wystawę i wydarzenia jej towarzyszące. Pokażą one, że sztuka pozornie niedostępna i niezrozumiała, nie jest taka straszna.

 

W ramach projektu odbędzie się wystawa zbiorowa prac polskich artystów „Naświetlenie”. Towarzyszyć jej będą: warsztaty fotograficzne oraz wykład o filmie i fotografii.

 

– Wszystko to przygotowaliśmy z myślą o młodych ludziach ciekawych tego, co niezwykłe i fascynujące. Wystawa połączona będzie z warsztatami fotograficznymi omawiającymi stare i nowe techniki fotograficzne.

 

W listopadowej ofercie Ełckiego Centrum Kultury nie zabraknie też koncertów. Wieloletnią już tradycją są Zaduszki Jazzowe. W tym roku zaplanowano je na je na 5 listopada, a weźmie w nich udział grupa Loud Jazz Band. Nieco później, 18 listopada, wystąpi Krzysztof Zalewski.

 

– Pozostając w temacie muzycznym i koncertowym zapraszam do udziału w wyjątkowym wieczorze sylwestrowym – mówi dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. – Rok 2017 pożegnamy na Wielkiej Gali Sylwestrowej z grupą Tenors BEL’CANTO i towarzyszącymi jej muzykami z Harmonia Nobile Chamber Orchestra. Artyści wykonają niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury. Tenors Bel’Canto są niezwykle energetycznym kwartetem wokalnym, rozgrzewającym do czerwoności każdą publiczność, Harmonia Nobile Chamber Orchestra jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kameralnych orkiestr we wschodniej Europie. Koncert podzielony będzie na dwie części z przerwą na poczęstunek. Nie zabraknie również noworocznego toastu.

 

tt

 

Terminarz:
5 listopada, godz. 17 – Zaduszki Jazzowe – koncert Loud Jazz Band
9 listopada, godz. 18 – wernisaż wystawy w Galerii Ślad
14 listopada, godz. 9 i 12 – warsztaty dla młodzieży „Fotografia poszukująca”, prowadzenie – Kinga Eliasz
15 listopada, godz. 10 – warsztaty dla młodzieży „Dawne pocztówki z współczesnego miasta widziane przez dziurkę”, prowadzenie – Emil Stankiewicz
15 listopada, godz. 15 – warsztaty dla młodzieży „Niebieskie jesienne liście w cyjanotypii”, prowadzenie – Emil Stankiewicz
17 listopada, godz. 10 i 15 – warsztaty dla młodzieży „Przyszłość fotografii – między technologią a społeczeństwem”, prowadzenie – Łukasz Kędziora
18 listopada, godz. 18 – koncert Krzysztofa Zalewskiego
8 grudnia, godz. – finisaż wystawy połączony z wykładem dr. Karola Jachymka „Fotografia i film – media i kultura popularna”
31 grudnia, godz. 21 – Wielka Gala Sylwestrowa z grupą Tenors BEL’CANTO i muzykami z Nobile Chamber Orchestra

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Powiat Ełcki ,,Cooltura Słowa”
,,Cooltura Słowa” to hasło tegorocznej kampanii ,,Przemocy STOP....
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015