Co nas czeka w ECK?

Jesienna pogoda sprzyja szukaniu sposobów atrakcyjnego spędzania wolnego czasu w cieple i pod dachem. Sprawdziliśmy, co na ten czas przygotowało nam Ełckie Centrum Kultury.

 

– Chcemy pokazać, że galeria sztuki jest miejscem dla dzieci i młodzieży – mówi Aneta Werla, dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. – Przygotowaliśmy więc projekt „Naświetlenie /Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość/”. Zapraszamy na wystawę i wydarzenia jej towarzyszące. Pokażą one, że sztuka pozornie niedostępna i niezrozumiała, nie jest taka straszna.

 

W ramach projektu odbędzie się wystawa zbiorowa prac polskich artystów „Naświetlenie”. Towarzyszyć jej będą: warsztaty fotograficzne oraz wykład o filmie i fotografii.

 

– Wszystko to przygotowaliśmy z myślą o młodych ludziach ciekawych tego, co niezwykłe i fascynujące. Wystawa połączona będzie z warsztatami fotograficznymi omawiającymi stare i nowe techniki fotograficzne.

 

W listopadowej ofercie Ełckiego Centrum Kultury nie zabraknie też koncertów. Wieloletnią już tradycją są Zaduszki Jazzowe. W tym roku zaplanowano je na je na 5 listopada, a weźmie w nich udział grupa Loud Jazz Band. Nieco później, 18 listopada, wystąpi Krzysztof Zalewski.

 

– Pozostając w temacie muzycznym i koncertowym zapraszam do udziału w wyjątkowym wieczorze sylwestrowym – mówi dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. – Rok 2017 pożegnamy na Wielkiej Gali Sylwestrowej z grupą Tenors BEL’CANTO i towarzyszącymi jej muzykami z Harmonia Nobile Chamber Orchestra. Artyści wykonają niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury. Tenors Bel’Canto są niezwykle energetycznym kwartetem wokalnym, rozgrzewającym do czerwoności każdą publiczność, Harmonia Nobile Chamber Orchestra jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kameralnych orkiestr we wschodniej Europie. Koncert podzielony będzie na dwie części z przerwą na poczęstunek. Nie zabraknie również noworocznego toastu.

 

tt

 

Terminarz:
5 listopada, godz. 17 – Zaduszki Jazzowe – koncert Loud Jazz Band
9 listopada, godz. 18 – wernisaż wystawy w Galerii Ślad
14 listopada, godz. 9 i 12 – warsztaty dla młodzieży „Fotografia poszukująca”, prowadzenie – Kinga Eliasz
15 listopada, godz. 10 – warsztaty dla młodzieży „Dawne pocztówki z współczesnego miasta widziane przez dziurkę”, prowadzenie – Emil Stankiewicz
15 listopada, godz. 15 – warsztaty dla młodzieży „Niebieskie jesienne liście w cyjanotypii”, prowadzenie – Emil Stankiewicz
17 listopada, godz. 10 i 15 – warsztaty dla młodzieży „Przyszłość fotografii – między technologią a społeczeństwem”, prowadzenie – Łukasz Kędziora
18 listopada, godz. 18 – koncert Krzysztofa Zalewskiego
8 grudnia, godz. – finisaż wystawy połączony z wykładem dr. Karola Jachymka „Fotografia i film – media i kultura popularna”
31 grudnia, godz. 21 – Wielka Gala Sylwestrowa z grupą Tenors BEL’CANTO i muzykami z Nobile Chamber Orchestra

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015