Co zrobili przez 2 lata swojej kadencji, jak oceniają swoją pracę? – Anna Wojciechowska

Mijają dwa lata od dnia, w którym zadecydowaliśmy o tym, kto zasiądzie w Radzie Miasta Ełku. Z tej okazji poprosiliśmy naszych rajców o krótkie podsumowanie swojej pracy w samorządzie, a przy okazji zapytaliśmy ich o aktualne problemy, jakimi żyją ełczanie – gospodarka odpadami i związane z nią opłaty.

 

W jakim zakresie udało się zrealizować hasło wyborcze i program?
W radzie miasta decyduje większość, pojedynczy radny nie jest w stanie sprawić, aby jakaś inwestycja czy większe działanie zostało wdrożone do realizacji. Dzięki wzajemnemu wsparciu innych radnych udało się nam rozbudować szkołę nr 5, ograniczyć emisję obligacji, wybudować blok komunalny, obniżyć stawkę za użytkowanie wieczyste oraz powstrzymać kosztowną inwestycję taką jak kładka na jeziorze.

 

 Czy skorzystał Pani/Pan z możliwości złożenia pisemnego wniosku do budżetu miasta?
Zwolnienie z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców prowadzących działalność w Ełku za rok 2020 w okresie zagrożenia epidemią, zamontowanie bramek ewakuacyjnych prowadzących w stronę głównej płyty stadionu (jest to wymogiem licencyjnym zgodnie z wytycznymi PZPN-u oraz zakup zegara stadionowego), produkcja maseczek mieszkańcom miasta Ełku u lokalnego przedsiębiorcy, budowa placu zabaw w przedszkolu „Bajka” (budżet 2021 r.), wprowadzenie wypożyczalni hulajnóg elektrycznych w mieście Ełk (budżet 2021 r.), postawienie latarni pomiędzy blokiem przy ulicy Wawelskiej 12 a 12 A (budżet 2021 r.) – to tylko część spraw, o które wnioskowałam na piśmie. Często też jest tak, że zwracam się z wnioskami ustnymi i są one realizowane.

 

 Czy pojawiły się projekty uchwał wnoszonych przez Panią/Pana? Czego dotyczyły?
Zgodnie ze Statutem Rady Miasta Ełku inicjatywa uchwałodawcza przysługuje klubom radnych lub co najmniej dwóm radnym. Dobrym obyczajem jest składanie projektów uchwał przy wsparciu swojego klubu i w naszym klubie, przy współpracy takie uchwały się pojawiają np. uchwała żłobkowa (znosząca opłatę w trakcie zamknięcia żłobka), uchwała śmieciowa itp. W tym roku też, jako klub zamierzamy złożyć szereg uchwał, które naszym zdaniem dobrze wpłyną na losy naszych mieszkańców.

 

 Co udało się Pani/Panu zrealizować na rzecz wyborców ze swojego okręgu?
To, że wybierają nas z różnych okręgów, nie oznacza, że jest się radnym tylko danego obszaru. Reprezentuję interesy wszystkich mieszkańców miasta Ełku, a czasami również i ościennych gmin, jeżeli jest taka potrzeba. Monitoruję też budowę sieci gazowej do osiedla „Pod Lasem” – mieszkańcy czekają na to od lat. Wnioskowałam o powołanie zespołu ds. przemocy w szkole (psycholog, prawnik, pedagog, policjant) – w odpowiedzi na interwencje rodziców. Jest jeszcze dużo spraw do uregulowania – sprawa prywatnych ulic w mieście, które powinno przejąć miasto, miejsca parkingowe, utworzenie Centrum Rehabilitacji, utworzenia skwerów zielonych, powołanie Rady Kultury, profilaktyka zdrowotna, nawiązania dobrej współpracy z Gminą Ełk itd.

 

Pani/Pana zdaniem: Jakie rozwiązanie w kwestii stawek opłat za śmieci byłoby najlepsze?
Nie ma czegoś takiego jak opłata najlepsza. Opłata ma być sprawiedliwa i taka, aby stać było na nią każdego mieszkańca. To, co dzieje się wokół opłaty za odpady nie powinno mieć miejsca. Musimy pamiętać, że płacimy za wywóz śmieci, a nie za to, że je segregujemy. Płacimy za usługę i każdy powinien płacić ją za siebie.

 

Podsumowując swoją pracę w Radzie Miasta Ełku – Jak w skali 1 – 10 ocenia Pani/Pan swoją rolę w samorządzie i wkład w działania na rzecz ełczan?
Moją pracę w radzie miasta ocenić mogą tylko mieszkańcy. Jestem zaszczycona, że otrzymałam mandat zaufania od mieszkańców mojego kochanego Ełku i nie zawiodę. Pracuję na wysokich obrotach.

 

8 odpowiedzi na “Co zrobili przez 2 lata swojej kadencji, jak oceniają swoją pracę? – Anna Wojciechowska”

 1. Anonim pisze:

  Tak trzymaj Aniu, pozdrawiam 🙂

 2. Irena pisze:

  Super Aniu

 3. Mieszkaniec Baranki. pisze:

  Pani Anna to kultura uprzejmość kobieta z klasą. Kiedy potrzebowałem pomocy zadzwoniłem.Nastepnego dnia zadzwoniła do mnie i powiedziała, sprawa załatwiona po Pana myśli. Najbardziej sprawiła radość mojej mamie ktora zawsze na nią glosuje. Przy okazji pozdrawiamy.

 4. Anonim pisze:

  Pani Aniu super tylko dlaczego jest Pani w KOlicji? tego nie mogę zrozumiec.

 5. aS pisze:

  Pani Anna pomogła mnie i mojej rodzinie w 2016 roku. Klasa babka. Pozdrawiam ze Starych Juch.

 6. Monika pisze:

  Wszystko ok, ale jak było wotum zaufania, zagłosowała Pani za prezydentem. Przeciw temu z czym Pani szła do wyborów. Wielu tego Pani nie zapomni

 7. Elczanin Baranki pisze:

  Monisia powtarzasz się ciągle. Pani Anna miała zagłosować tak jak chcą pisiory. Dlatego ma nasz szacunek że tego nie, zrobiła. W tym trudnym okresie kiedy umierają setki i już chyba tysiące chciałabyś by Kosa biegał z podniesionym wysokim czołem krzycząc załatwiłem Andruka. Pani Aniu wielki szacunek.

 8. Antypisior pisze:

  Brawo, pisior to największe zło jakie mogło przytrafić się Polsce. Od 5 lat trwa piekło w kraju i zadłużenie Państwa sięgające bilionow. Nienawidzimy się nawzajem. Wszystkim kieruje człowiek który nie wie co to jest kobietą co to jest rodzina w tym własne dziecko. Wyciąga jakieś mściwe notatki i wysyła służby przeciwko obywatelom nie mając dowodów.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015