Co zrobili przez 2 lata swojej kadencji, jak oceniają swoją pracę? – Rafał Karaś – Radny PiS

Mijają dwa lata od dnia, w którym zadecydowaliśmy o tym, kto zasiądzie w Radzie Miasta Ełku. Z tej okazji poprosiliśmy naszych rajców o krótkie podsumowanie swojej pracy w samorządzie, a przy okazji zapytaliśmy ich o aktualne problemy, jakimi żyją ełczanie – gospodarka odpadami i związane z nią opłaty.

 

W jakim zakresie udało się zrealizować hasło wyborcze i program?

Jako wieloletni działacz społeczny a także nowy radny. Dotykam problemów mieszkańców Ełku każdego dnia. Przez ostatnie 24 miesiące podjąłem się około 40 tematów i spraw jakie zgłosili do mnie mieszkańcy. To znacznie wybiega już za mój program jaki miałem 2018 roku. Zanim zostałem radnym nie spodziewałem się tak wielu spraw i problemów jakie mają mieszkańcy naszego miasta. Z dużą satysfakcją przyjmuję każde zgłoszenie i podejmuję interwencję tam gdzie mogę służyć pomocą.

 

Czy skorzystał Pani/Pan z możliwości złożenia pisemnego wniosku do budżetu miasta?

Tak, w ostatnim roku budżetowym złożyłem takie wnioski. Inwestycjami na których najbardziej mi zależy jest reorganizacja skrzyżowania ul. Sikorskiego i Piłsudskiego oraz Sikorskiego i Gdańskiej, gdzie występują permanentne utrudniania z włączeniem się do ruchu. Rewitalizacja terenów wokół „Bajorka” na osiedlu Północ II o którą mieszkańcy zabiegają od wielu lat. A także zbudowanie w Ełku tak zwanej „Małej obwodnicy”, która udrożni ruch w mieście. Takie wnioski złożyłem indywidualnie lub wspólnie z klubem radnych. O te ale i inne inwestycję będę zabiegać w 2020 roku i kolejnych latach.

 

Czy pojawiły się projekty uchwał wnoszonych przez Pana? Czego dotyczyły?

Brak odpowiedzi.

 

Co udało się Pani/Panu zrealizować na rzecz wyborców ze swojego okręgu?

Prawdą jest, że jako radni powinniśmy dbać o swój okręg jednak nie odmawiam pomocy nikomu nawet z innego okręgu. W moim okręgu przez ostatnie dwa lata dokonałem działań jak:

 • Pomoc dla mieszkanki w wykonaniu parkingu dla osób niepełnosprawnych na ul. Kajki.
 • Na moją interwencję spółdzielnia Świt postawiła lampę przy sklepie na ul. Okulickiego.
 • Wykonanie nowych miejsc parkingowych ul Warszawska (zabiegałem od 2015 roku).
 • Składałem także wniosek o utwardzenie Szosy Obwodowej (Tuwima).
 • Wyprostowanie chodnika przy przystanku na ul Sikorskiego (na wnioski mieszkańców Witosa 1).
 • Przestawienie wiaty przystankowej na rondzie na osiedlu Konieczki.

A także dzięki Państwa wsparciu, gazety Dziennik Miejski DM i dobrej woli działania przeprowadziliśmy akcję o tablicach informacyjnych o dokarmianiu ptaków. Dzięki czemu prawdopodobnie prawie każdy młodszy i starszy mieszkaniec Ełku wie, że nie można dokarmiać ptaków chlebem.

 

Pani/Pana zdaniem: Jakie rozwiązanie w kwestii stawek opłat za śmieci byłoby najlepsze?

Uważam, że jako radni powinniśmy uważanie słuchać głosu mieszkańców. A mieszkańcy uważają, że stawka jaką zaproponował Urząd Miasta 58 zł za mieszkanie jest zdecydowanie za wysoka. Ja także tak uważam, co wielokrotnie mówiłem publicznie. A popieram rozwiązanie najkorzystniejsze dla mieszkańców a takie złożył klub Prawo i Sprawiedliwość czyli 16zł za osobę.

 

Podsumowując swoją pracę w Radzie Miasta Ełku – Jak w skali 1 – 10 ocenia Pani/Pan swoją rolę w samorządzie i wkład w działania na rzecz ełczan?

Proszę wybaczyć ale nie chcę oceniać swojej pracy. Jedynie co chcę powiedzieć, że jestem dumny, że mieszkańcy i mieszkanki Ełku mi zaufali. A także, że zawsze jako radny chcę być głosem mieszkańców i ich przedstawicielem w radzie na którego mogą liczyć. Dlatego pozostawiam swój numer tel i zapraszam do kontaktu 531-707-780.

 

8 odpowiedzi na “Co zrobili przez 2 lata swojej kadencji, jak oceniają swoją pracę? – Rafał Karaś – Radny PiS”

 1. Michał pisze:

  Brawo Panie Rafale. Bardzo merytoryczny radny

 2. Anonim pisze:

  zrobił… pare dosłownie pierdółek, a tak naprawde naprawił swoje miedzy innymi błędy i innych radnych, niedopatrzenia… i jeszcze się tym szczyci w mediach społecznościowych sponsorując owe posty na facebooku, szczyt bezczelności!

 3. Adam pisze:

  PiS głosuje zawsze przeciwko budżetowi, więc jakimi wnioskami on się chwali? To składa wnioski, a potem przeciw nim głosuje?

 4. Marzena pisze:

  Społdzielnia postawiła lampę? Tam chyba tylko wymieniono żarówkę.

 5. Wojtek pisze:

  Tych osiągnięć ma jeszcze więcej, ciekawe czemu się nie pochwalił. Jeż przecież jednym z administratorów portalu na FB piszącego samą „prawdę”. Jest bo jest, jest cienki, zero konkretów. Panie Rafale żal mi pana.

 6. Kolega pisze:

  No tak radny dziennikarz i wy go zapytujecie? Niech on sam zapyta siebie na swoim portalu. Radny pyta radny odpowiada. To będzie hit.

 7. Delma pisze:

  To wszystko ja pisze

 8. Anonim pisze:

  16 zł za wywóz odpadów to przegięcie. Wiedzą że z tą stawką niebawem będzie bankructwo firmy przerabiającej odpady. Ale pisiorskie metody znamy nie od dziś.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015