CORAZ WIĘCEJ „EŁCZAN”. EŁK W CZOŁÓWCE POLSKICH MIAST, W KTÓRYCH PRZYBYWA MIESZKAŃCÓW

Miasto Ełk znalazło się w czołówce gmin z największym dodatnim saldem migracji ludności. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, Ełk znalazł się na 47. miejscu wśród 2478 polskich gmin oraz na 1 miejscu wśród miast powiatowych województwa warmińsko – mazurskiego.

 

 

 

Miasto Ełk znalazło się na 47 miejscu wśród gmin w całej Polsce z najwyższym dodatnim saldem migracji, określającym różnicę pomiędzy liczbą osób, które zamieszkały w naszym mieście i które się wyprowadziły w 2016 r. Saldo zostało obliczone na podstawie zestawienia ilości zameldowań na pobyt stały i zgłoszeń o wymeldowanie.

 

Cieszy mnie fakt, że nasze miasto postrzegane jest zarówno przez mieszkańców, jak i nowych obywateli, jako miejsce dobre do życia z rodziną, zakładania nowych firm czy realizowania inwestycji. Myślę, że na wzrost liczby mieszkańców ma wpływ nie tylko rozwój Ełku i liczne zmiany choćby wizualne, ale także atrakcyjny rynek mieszkaniowy, szkolnictwo wyższe oraz liczne firmy, które dają miejsca pracymówił  Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Ełku.

 

Ogólnie ze statystyk wynika, że ujemne saldo migracji w 2016 r. odnotowano w aż 1570 gminach, dodatnie zaledwie w 884, natomiast zerowe saldo – w 24 gminach. Saldo migracji w mieście Ełku w tym okresie wyniosło + 300 osób.

 

 

Pełne zestawienie znajduje się na stronie PAP:

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176255/Ranking-migracji-w-gminach

 

Statystyki migracyjne w województwie warmińsko – mazurskim

Obszar województwa warmińsko – mazurskiego podzielony jest na 19 powiatów. Największe dodatnie saldo migracji w głównych miastach powiatowych odnotowano w Ełku (+300 osób).

 

Dodatnie saldo migracji wewnętrznej w 2016 r. zarejestrowano zaledwie w 4 głównych miastach powiatowych naszego województwa: Ełku (300 osób), Iławie (55 osób), Olsztynie (25 osób) i Olecku (17 osób).

 

Natomiast największe ujemne saldo migracji odnotowano w Bartoszycach (-184 osoby), Elblągu (-180 osób), Ostródzie (-133 osoby), Nidzicy (-122 osoby), Węgorzewie (-100 osób).

 

 

Fot. M.D

M.D

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015