Czas na jeziorko na os. Północ II. Pierwsze efekty już w maju.

Wkrótce ruszą pierwsze prace związane z rewitalizacją terenu przy stawie osiedlowym na os. północ II w Ełku. Inwestycja została podzielona na etapy. Zakończenie prac pierwszego etapu przewidziane jest na koniec maja 2021 r.

 

Miasto Ełk podpisało umowę na zagospodarowanie terenu wokół jeziorka na os. północ II w Ełku. Inwestycja związana z rewitalizacją terenu została podzielona na etapy. Pierwszy z nich obejmuje głównie odmulenie oraz uformowanie i umocnienie brzegów jeziorka. W zakres prac do wykonania wchodzi również rozbiórka istniejących schodów, karczowanie krzaków i roślin ziemno-wodnych, a także wykonanie plaży oraz trawników. Zakończenie prac pierwszego etapu przewidziane jest na koniec maja tego roku. Koszt inwestycji to ok. 700 tys. zł.

Kolejny etap prac nad rewitalizacją terenu na os. Północ II w Ełku obejmować będzie wymianę chodnika wokół jeziorka, a także wykonanie m.in. oświetlenia, schodów i kanalizacji teletechnicznej pod przyszły monitoring. Przetarg na drugi etap inwestycji został już rozstrzygnięty. Na przyszły tydzień zaplanowane zostało podpisanie umowy z wykonawcą.

 

Fot.: UM Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015