Czas na nowe startaupy

Trwa kolejny cykl inkubacji 7 startupów w ełckim Technoparku w ramach projektu „STARTUP HEROES”. Jest to platforma startowa dla nowych pomysłów, realizowana od ubiegłego roku wspólnie przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku i Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.

 

W ramach projektu w ciągu 4 lat odbędzie się 6 cyklów inkubacji, podczas których przygotowanych do wejścia na rynek zostanie łącznie 132 nowe przedsiębiorstwa. W PNT w Ełku w każdym cyklu inkubacyjnym współpraca będzie podejmowana z 7 nowymi firmami. Łącznie będą to 42 startupy. Priorytetowo traktowane są firmy pragnące działać w branży teleinformatycznej oraz ekoenergetyce.

 

Pierwszy cykl inkubacji rozpoczął się 1 stycznia. Pod koniec ubiegłego roku, podczas grudniowego panelu ekspertów, spośród 50 pomysłów wyłoniono 22 startupy, które właśnie rozpoczynają okres inkubacji w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku i w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, a 7 z nich przez najbliższe pół roku będzie pracowało nad swoimi biznesami w Ełku.

 

Udział w projekcie umożliwia rozpoczęcie procesu profesjonalnego przygotowania nowej firmy do urynkowienia tworzonego innowacyjnego produktu lub usługi. Uczestnikom projektu oferowana jest opieka profesjonalnego menadżera, pomoc prawna, doradztwo księgowe, specjalistyczne szkolenia a także pomoc techniczna podczas tworzenia produktu/usługi.

 

Wartość inkubacji dla każdego ze startupów wynosi ok. 94 tys. zł. Pozytywne zakończenie procesu inkubacji w ełckim PNT umożliwi każdemu ze start-upów aplikowanie po środki finansowe w wysokości 800 tys. zł na rozwój działalności biznesowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015