Czy miasto wesprze lokalny biznes? Radni KO – Lewica złożyli wniosek do prezydenta Ełku.

O podjęcie natychmiastowych działań związanych ze wsparciem lokalnego biznesu oraz szpitala Pro Medica do prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza wnioskują radni Klubu Koalicja Obywatelska – Lewica.

 

„Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na początku stanu epidemii w naszym mieście i kraju” – piszą we wniosku radni z Klubu KO – Lewica. – „W związku z tym nasze propozycje mają charakter ogólny bez określenia konkretnych kwot” O co proszą radni prezydenta Tomasza Andrukiewicza?

 

Na liście propozycji znalazły się:

 1. Przekazanie do budżetu miasta, w formie dywidendy, całego zysku netto spółek miejskich za miniony rok. W szczególności dotyczy to PWiK oraz PEC.
 2. Rezygnacja z realizacji inwestycji, na które nie podpisano jeszcze umów oraz jest wysoki wkład własny miasta. Najlepszym przykładem jest budowa lodowiska (2.370.000,00 zł z budżetu miasta).
 3. Ograniczenie wydatków miasta na promocję. W szczególności: zakup gadżetów reklamowych, reklama we wszystkich mediach, produkcja filmów promocyjnych, rezygnacja z płatnych audycji w Radio 5, itp.
 4. Przeznaczenie rezerw budżetowych (szczególnie rezerwy ogólnej) na działania wspierające lokalną przedsiębiorczość, usuwanie skutków epidemii oraz wsparcie Pro Medica w walce z koronawirusem.
 5. Maksymalna pomoc przedsiębiorcom ełckim przy uzyskiwaniu wszelkiego rodzaju decyzji i opinii. Skrócenie czasu oczekiwania na dokumenty do 1 tygodnia.
 6. Zwrócenie się do instytucji unijnych z wnioskiem o przedłużenie w realizacji projektów dofinansowanych ze środków UE. W szczególności projektów, gdzie wskaźnikiem jest utworzenie nowych podmiotów gospodarczych lub miejsc pracy.
 7. Ponowne przeanalizowanie oraz ograniczenie kosztów imprez planowanych w 2020 r. w miejskich jednostkach organizacyjnych.
 8. Wykorzystanie nowoczesnych technologii wydruku 3D z Parku Naukowo Technologicznego do wsparcia kadry medycznej szpitala Pro Medica (np. druk sprzętu ochraniającego).
 9.  Nawiązanie współpracy z ełckimi przedsiębiorcami w celu produkcji wyposażenia ochronnego dla służby zdrowia.
 10. Zwiększenie działań PUK przy dezynfekcji miasta.
 11. Zwiększenie częstotliwości informowania radnych o stanie miasta (zachorowania i kwarantanna) i nowych zagrożeniach oraz o podejmowanych przez Pana działaniach.

 

„Nikt z nas nie potrafi określić jakie będą skutki społeczne i gospodarcze obecnej sytuacji i jak długo będzie ona trwała, dlatego już dziś wnosimy o rozpoczęcie analiz i przygotowań do wdrożenia programu pomocy ełckim przedsiębiorcom” – napisali radni we wniosku. – „Środki pozyskane w wyniku zaproponowanych przez nas działań, chcemy przeznaczyć na program ulg dla najemców lokali komunalnych i obniżki w podatku od nieruchomości przedsiębiorcom oraz organizacjom pozarządowym prowadzącym działalność gospodarczą (szczegóły do opracowania). Równocześnie, nasz klub KO-L deklaruje pełną współpracę ze sztabem kryzysowym w rozwiązywaniu obecnych jak i nadchodzących problemów. Bądźmy ponad podziałami. Wspólnymi silami będziemy chronić nasz region a w szczególności społeczność lokalną.”

 

Pod wnioskiem podpisali się: Adam Dobkowski, Dariusz Dracewicz, Ireneusz Dzienisiewicz, Hubert Górski, Idzi Podwojski, Włodzimierz Szelążek, Krzysztof Wiloch, Anna Wojciechowska.

11 odpowiedzi na “Czy miasto wesprze lokalny biznes? Radni KO – Lewica złożyli wniosek do prezydenta Ełku.”

 1. Mieszkaniec Ełk pisze:

  Szacunek Radnym opozycji. Dobrzaków wcięło.

 2. Julia pisze:

  A pan Kemicer ostatnio tez mówił o pomocy

 3. Spoko pisze:

  Konkret

 4. J23 pisze:

  Pan Kemicer, to chyba nie zdaje sobie sprawy z tego kim jest i co może. Hipokryta.

 5. Ciekawe pisze:

  To w Ełku są jednak myślący radni?

 6. Michał pisze:

  Pomoc już wcześniej obiecał prezydent. A ci tylko bić pianę chcą a nic nie mogą . A gdzie Pan od kamienicy? Nie załapał się na fotkę?

 7. Hahah pisze:

  A jaką pomoc obiecał chłopiec w skarpetkach?

 8. J. Malicki pisze:

  Humorzasty nic nie obiecał bo schował się po wycieczce do Norwegii. Podobno w piwnicy był ukryty tak jak kaczor.

 9. Wioleta pisze:

  Skąd w was tule złości. Wszyscy wspólnie z prezydentem trzeba coś robić. Wspólnie bez podziału. Dla ełczan

 10. Adam pisze:

  Wiola zgłoś się do humorzastego nikt Ci nie broni. Oboje macie okazję zwiększyć dług miasta do 200 mln. On Wie jak to się robi.

 11. Wad pisze:

  Prezydent

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015