Czy oświata zastrajkuje?

Najprawdopodobniej w czwartek 10 stycznia zapadnie decyzja, czy w oświacie dojdzie do strajku. Protest ma poparcie u większości pedagogów. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapytał ich o to pod koniec ubiegłego roku za pośrednictwem specjalnej ankiety.

 

Formą, w jakiej nauczyciele chcieliby przeprowadzić ewentualny protest, jest pójście na tak zwane L4. Obecnie prowadzone są negocjacje z rządem Od ich wyniku zależy, czy będzie strajk w oświacie.

 

– Pierwszym, najważniejszy postulat dotyczy płac – informuje Alicja Hawrus, przewodnicząca ełckiego ZNP. – Chodzi tu o podwyżkę płacy od 1 stycznia 2019 roku na poziomie tysiąca złotych, jak obiecała pani minister. Walczymy też o to, by w naszym zawodzie nastąpiła stabilizacja. Obecnie jej brakuje. Nauczyciele nie wiedzą, gdzie będą pracować, w jakim wymiarze godzin, na jakich warunkach i czy w ogóle będą pracować.

 

fm

9 odpowiedzi na “Czy oświata zastrajkuje?”

 1. Ewcia pisze:

  Nauczyciel musi lepiej zarabiać.
  Młodzież nie szanuje osób, które przedrzeć cały miesiąc zarabiają mniej niż oni zarabiają na praktykach, lub pracując w weekendy.

 2. Elczanka pisze:

  Oj biedaki, biedaki. Ja pracuje za najniższą krajową,a jak była podwyżka minimalnej w zeszłym roku to ja dostałam dopiero w czerwcu podwyżkę bez wyrównania. A pracuje dużo ciężej niż nauczyciele!!!!A wam Z tej dobroci to już się w dupach przewraca!!!!

 3. Nauczyciel pisze:

  To w takim razie, jeśli jest tak dobrze nauczycielom … Dlaczego Pani się nie przekwalifikuje i w tym dobrobycie nie pracuje??? Osoby, które nie mają pojęcia o pracy w oświecie, lepiej niech się nie udzielają.

 4. Nauczyciel pisze:

  To w takim razie, jeśli jest tak dobrze nauczycielom … Dlaczego Pani się nie przekwalifikuje i w tym dobrobycie nie pracuje??? Osoby, które nie mają pojęcia o pracy w oświecie, lepiej niech się nie udzielają. Łatwo jest osądzać. Zapraszamy do szkoły chociaż na miesiąc!

 5. Aanna pisze:

  Proszę podjąć pracę w szkole. Wielu nauczycieli, ze względu na dobrobyt, odchodzi na emeryturę. Ma Pni szansę.

 6. mollys pisze:

  Szanowna Ełczanko, trzeba było poświęcić swój czas i pieniądze na studia, to byś więcej zarabiała. A w dupie to się tobie przewraca,ze pracujesz za najniższą krajową i się cieszysz!!!!

 7. wielki P....... pisze:

  Pasożyty pół roku wolnego w roku wakacje wolne 2 miesiące grudzień wolne dwa tygodnie styczeń wolne dwa tygodnie kwiecień wolny tydzień nie licząc inny wolnych praca 18 godzin w tygodniu zarobki 3000 i więcej . Narzekasz zapraszam do Biedronki zarobicie więcej za leżenie nie trzeba szkoły . Nic nie uczycie dzieci tylko wszystko spychacie na rodziców . Weźcie się do roboty a nie ciągle narzekacie. Płacę wam więc mam prawo od was żądać. DO ROBOTY DARMOZJADY!!!!!!

 8. nauczyciel pisze:

  wielki P… – proszę zapytać małżonków nauczycieli, czy ich drugie połowy faktycznie pracują tylko po 18 godzin. Zapewniam, że będą mieli odmnienne od Ciebie zdanie. I proszę pokaż mi firmę, do której przynosisz swój laptop, papier i inne potrzebne ci do pracy materiały biurowe. Skoro chcesz „żądać”, przypominam, że my też płacimy podatki i się tak nie rozpędzaj.

 9. Ełczanin. pisze:

  Płacisz, wiec żądaj. Od dzieciaka. Nie wystarczy spać w szkole. Nie dała mu Bozia rozumu? Goń go do terminu.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015