Czy Runmageddon, MTB, zawody balonowe, „Mulatka”, Ełk Ogień i Woda znikną z kalendarza?

Z propozycją wykreślenia z kalendarza wydarzeń na 2021 rok Runmageddonu, maratonu rowerowego MTB, zawodów balonowych wnioskował na ostatnim posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Ełku radny Klubu Dobro Wspólne Bogusław Wisowaty. Zniknąć mogą również dwa festiwale: „Mulatka” oraz Ełk Ogień i Woda.

 

– Będą lepsze czasy i będziemy wtedy wydawać pieniądze – mówił przy zgłaszaniu swojego wniosku radny Wisowaty. Jego zdaniem Runmageddon, MTB Maraton i zawody balonowe nie są wydarzeniami, bez których ełczanie się nie obędą, a rezygnacja z nich pomoże poczynić oszczędności w przyszłorocznym budżecie miasta.

 

– Tym bardziej, że pan prezydent zapowiadał, że są trudne czasy, będą zwolnienia. Może dzięki tym cięciom jakieś miejsca się obroni, może ktoś zostanie przy swoim stanowisku, jakie do tej pory wykonywał w pracy – argumentował swój wniosek radny z Klubu Dobro Wspólne.

 

O tym, że na przyszłoroczny kalendarz ełckich wydarzeń trzeba spojrzeć jeszcze raz, w odniesieniu do wniosku radnego Wisowatego mówił zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański.

 

– Założenia, które czyniliśmy tutaj, były jeszcze przed tym, kiedy poznaliśmy decyzję radnych na temat podatków – mówił Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku.

 

O ostrożne podejście do wykreślania wydarzeń z przyszłorocznego kalendarza apelował radny Klubu Prawo i Sprawiedliwość Rafał Karaś.

 

– Jeżeli chodzi o imprezy, także jestem za oszczędnościami, aczkolwiek bym był ostrożny – mówił do ełckich rajców radny Karaś. – Ostrożny bym był, ponieważ łatwo jest coś zlikwidować. Łatwo zlikwidować rzeczy, na które pracowaliśmy latami. A już kiedyż wspominałem o tym, że być może zawody balonowe w Ełku warto byłoby spiąć z zawodami balonowymi w Giżycku, z Rynem, zrobić z tego jakąś większą, regionalną imprezę, co może by się przyczyniło do zwiększenia ilości turystów w naszym mieście. Jestem za oszczędnościami, ale żebyśmy zbyt szybko nie rezygnowali z tego, na co pracowaliśmy przez wiele lat.

 

Ostatecznie członkowie Komisji Sportu i Turystyki przegłosowali wniosek o ucięcie z planowanych wydatków kwoty 340 tys. zł, bo tyle w sumie miałoby kosztować miasto zorganizowanie w przyszłym roku przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku Runmageddonu, maratonu MTB i zawodów balonowych. Wniosek trafi pod obrady komisji budżetowej. Od dalszych decyzji ełckich rajców zależeć będą również przyszłoroczne losy dwóch festiwali: „Mulatki” oraz Ełk Ogień i Woda.

 

Ireneusz Dzienisiewicz z Klubu Koalicja Obywatelska – Lewica zgłosił uwagę dotyczącą Mazurskiego Lata Kabaretowego „Mulatka” i kwoty 237 tys. zł.

 

– Część tego projektu jest pokrywana ze sprzedaży biletów, ale z tego co pamiętam, praktycznie połowa budżetu tej imprezy jest kwotą dokładaną z budżetu miasta – mówił radny Dzienisiewicz. – Rozszerzam wniosek o wykreślenie tej kwoty z budżetu miasta.

 

10 odpowiedzi na “Czy Runmageddon, MTB, zawody balonowe, „Mulatka”, Ełk Ogień i Woda znikną z kalendarza?”

 1. Michał pisze:

  Najlepiej zabrać wszystko do roboty tylko chodzić i płacić na radnego. Niech zrezygnuje z diety

 2. Klara pisze:

  Ogień i woda ile można. . Kupa kasy wystrżelona w powietrze, nie lepiej przeznaczyć pieniądze z tego typu imprez na bezdomne zwierzaki?Nie wspominając

 3. Klara pisze:

  Nie wspominając o ptakach i wszelkich zwierzetach, które odczuwają skutki wystrzelonych petard..

 4. Krzys pisze:

  Lepiej zrezygnować i nie zwalniać ludzi to jest odpowiedzialne.

 5. algorytm pisze:

  Radny Ireneusz głosował za cięciami wydatków, które dotyczą firmy w której pracuje 😉 Ciekawy przypadek 😉 Jako jego szef bym cos o tym pomyślał…..

 6. K olega pisze:

  Nikt nie rozszyfruje radnego D. On siebie też nie rozumie.

 7. Karamba pisze:

  Bicie piany. Nie ma wydarzeń, nie potrzebni pracownicy, nie potrzebne jednostki. Wszystko z głową, herbatka na uspokojenie.

 8. Elczanin pisze:

  Nie zwalniac ludzi i a reszta do likwidacji. Inne miasta nie mają tych watpliwych atrakcji i istnieją lepiej rozwinięte gospodarczo niż Ełk. Od 30 lat nikt poważny typu Zakłady Mięsne nie zainwestował w, Ełku. To nieudolność władz.

 9. Tomiboy pisze:

  A czy są wyliczenia ile kosztuje utrzymanie radnych miejskich rocznie ??????

 10. YETI pisze:

  Zachować jakieś stanowisko?Jakie? Mało tych urzędasów? Może stanowisko dla kogoś z rodzinki?

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015