Czy w Ełku powstanie poradnia opieki dla ozdrowieńców z powikłaniami po COVID-19? Sprawdziliśmy!

Lekarze coraz częściej i głośniej przypominają o ciężkich powikłaniach płucnych i kardiologicznych występujących po zakażeniu wirusem COVID-19. Mogą one mieć postać zapalenia płuc z niewydolnością oddechową. Może też wystąpić ARDS, czyli stan wymagający leczenia respiratorem, włóknienie płuc, zapalenie mięśnia sercowego oraz powikłania zakrzepowo-zatorowe. Sam SARS CoV-2 może mieć różny przebieg kliniczny i różny stopień nasilenia objawów. Nie wszystkie są zauważalne w czasie zakażenia. Wielu ozdrowieńców nie ma lub nie wie, gdzie zgłosić się chcąc ocenić stan swojego zdrowia. Co w takiej sytuacji mają zrobić ełczanie i mieszkańcy powiatu ełckiego?


– Jeżeli Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkurs na poradnię opieki dla ozdrowieńców z powikłaniami po COVID-19 i przeznaczy odpowiednie środki finansowe na jej prowadzenie, to spółka podejmie się świadczenia usług zdrowotnych w tym zakresie, ponieważ uważamy, że powinniśmy zabezpieczyć mieszkańców powiatu ełckiego w leczenie powikłań po COVID-19 – informuje Krzysztof Michalski, dyrektor do spraw medycznych spółki „Pro-Medica” w Ełku. – Obecnie pacjenci powinni zgłaszać się do lekarzy rodzinnych, którzy skierują do odpowiednich poradni specjalistycznych, w zależności od zgłaszanych dolegliwości przez pacjentów.

 

O zwrócenie się z pytaniem o leczenie powikłań po COVID-19 do ełckiej „Pro-Medici” poprosili na nasi Czytelnicy. Temat zainteresował ich po ukazaniu się w przestrzeni medialnej informacji o utworzeniu dwóch Ośrodków Kompleksowej Opieki nas Pacjentem po COVID-19. Jeden z nich powstał w Smolnikach na Podlasiu. Drugi funkcjonuje we Wrocławiu na Dolnym Śląsku

Jedna odpowiedź do “Czy w Ełku powstanie poradnia opieki dla ozdrowieńców z powikłaniami po COVID-19? Sprawdziliśmy!”

  1. Mat pisze:

    Powinna powstać. A skutki odczuwam do tej pory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

64 + = 74

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

69 − 64 =

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015