Dary trafią do rodzin jeszcze przed świętami

W samym Ełku zebraliśmy 4,5 tony żywności, a w całej diecezji ełckiej 11,5 tony – o wyniku tegorocznej edycji Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności „Tak, POMAGAM” przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Ełckiej informuje Anna Rudzińska, koordynator akcji.

 

Do dzielenia się żywnością z osobami potrzebującymi wsparcia, mieszkańców terenu diecezji ełckiej 11 i 12 grudnia zachęcało około tysiąca wolontariuszy.

 

– Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z Ochotniczego Hufca Pracy w Ełku, wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas oraz podopieczni Ośrodka Terapii Uzależnień Gaudynki – mówi Anna Rudzińska. – Naszych wolontariuszy można było spotkać w ok. 200 sklepach na terenie całej diecezji ełckiej. Celem przeprowadzonej zbiórki było pozyskanie łatwych w przechowywaniu artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. W samym Ełku zebraliśmy 4 tony 500 kg, a w całej diecezji 11,5 tony żywności. Wśród darów nie zabrakło też środków czystości i chemii. Nasza akcja nie byłaby możliwa bez zrozumienia i wsparcia materialnego ludzi o kryształowych sercach, którzy ofiarowali coś więcej, niż tylko żywność. Zebrane produkty zostaną przekazana w formie paczek świątecznych dla potrzebujących jeszcze przed świętami. Wraz z podarunkami trafi do nich wiara w niegasnące i niewyczerpalne źródło nadziei. W imieniu Caritas Diecezji Ełckiej składam ogromne podziękowanie wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do naszej akcji.

 

tt
Fot.: Caritas Diecezji Ełckiej

Jedna odpowiedź do “Dary trafią do rodzin jeszcze przed świętami”

 1. Czytelnik napisał(a):

  Ciekawe do jakich rodzin 🙁

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015