Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Dary trafią do rodzin jeszcze przed świętami

W samym Ełku zebraliśmy 4,5 tony żywności, a w całej diecezji ełckiej 11,5 tony – o wyniku tegorocznej edycji Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności „Tak, POMAGAM” przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Ełckiej informuje Anna Rudzińska, koordynator akcji.

 

Do dzielenia się żywnością z osobami potrzebującymi wsparcia, mieszkańców terenu diecezji ełckiej 11 i 12 grudnia zachęcało około tysiąca wolontariuszy.

 

– Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z Ochotniczego Hufca Pracy w Ełku, wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas oraz podopieczni Ośrodka Terapii Uzależnień Gaudynki – mówi Anna Rudzińska. – Naszych wolontariuszy można było spotkać w ok. 200 sklepach na terenie całej diecezji ełckiej. Celem przeprowadzonej zbiórki było pozyskanie łatwych w przechowywaniu artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. W samym Ełku zebraliśmy 4 tony 500 kg, a w całej diecezji 11,5 tony żywności. Wśród darów nie zabrakło też środków czystości i chemii. Nasza akcja nie byłaby możliwa bez zrozumienia i wsparcia materialnego ludzi o kryształowych sercach, którzy ofiarowali coś więcej, niż tylko żywność. Zebrane produkty zostaną przekazana w formie paczek świątecznych dla potrzebujących jeszcze przed świętami. Wraz z podarunkami trafi do nich wiara w niegasnące i niewyczerpalne źródło nadziei. W imieniu Caritas Diecezji Ełckiej składam ogromne podziękowanie wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do naszej akcji.

 

tt
Fot.: Caritas Diecezji Ełckiej

Jedna odpowiedź do “Dary trafią do rodzin jeszcze przed świętami”

 1. Czytelnik napisał(a):

  Ciekawe do jakich rodzin 🙁

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015