Długa lista przewinień 40-latka – złamany zakaz i jazda po alkoholu autem bez badań i OC

Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, a mimo to po raz kolejny został zatrzymany, gdy jechał pod działaniem alkoholu. Prowadził auto, które nie miało aktualnych badań technicznych i polisy OC.

 

– Czterdziestolatek z gminy Stare Juchy został zatrzymany przez dzielnicowego do kontroli drogowej wczoraj (8 października – red.) – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, dlatego jego widok za kierownicą samochodu zaniepokoił policjanta. Okazało się, że mężczyzna zanim wsiadł do auta, pił alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Dodatkowo okazało się, że już wcześniej był zatrzymywany przez policjantów, gdy jeździł pod wpływem alkoholu. Ma za to orzeczony sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 

– Tym bardziej dziwi fakt, że mężczyzna kupił sobie samochód – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Jak się jednak okazało, auto nie miało aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Tym razem kontrola zakończyła się odholowaniem samochodu. Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje swoich czynów. Za jazdę samochodem pomimo zakazu sądowego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

48 − = 41

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 1 =

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015