Do aresztu spakował się w skradzioną torbę. Komu ukradł mikrofalówkę?

Nie lada zuchwałością wykazał się włamywacz do piwnicy. W lipcu 41-latek włamał się do piwnicy, skąd ukradł elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. W czasie, gdy mężczyzna przebywał w areszcie za wcześniejsze kradzieże z włamaniem, policjanci wyjaśnili sprawę. Wśród skradzionych w lipcu rzeczy znalazła się również także torba wędkarska, w którą 41-latek spakował się jadąc do aresztu śledczego.

 

– Pod koniec lipca nieznany wówczas sprawca zerwał kłódkę i wszedł do środka piwnicy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Ukradł stamtąd elektronarzędzia, wędki i kołowrotki o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Zebrane w tej sprawie dowody świadczą o tym, że czynu tego dokonał 41-latek, który 14 sierpnia został tymczasowo aresztowany za kradzieże z włamaniem do innych piwnic. Wczoraj (22 sierpnia – red.) w areszcie mężczyzna usłyszał kolejny zarzut kradzieży w włamaniem. Policjanci ustalili, że 41-latek był na tyle zuchwały, że jadąc do aresztu spakował swoje rzeczy osobiste w torbę pochodzącą z tej kradzieży. Poszkodowany wcześniej jej nie zgłosił, bo nie zauważył braku w piwnicy.

 

W czasie wcześniejszego zatrzymania 41-latka policjanci znaleźli rower, kuchenkę mikrofalową firmy Candy oraz naczynie aluminiowe z przykrywką. Rower został rozpoznany, a jego właściciel zgłosił się już do policjantów.

 

Policjanci ustalają pochodzenie pozostałych przedmiotów. Osoby, które rozpoznają na załączonym zdjęciu przedmioty jako swoje, proszone są o kontakt z osobą prowadzącą postępowanie pod numerem telefonu: 87 621 82 63, numer alarmowy 997 lub kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku przy ul. Chopina 10.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Nowy chodnik i hydrant w Reglu: lila

  dwoch sie kłóci a trzeci korzysta stolek wojta ...

 • Dziesięć filarów Tomasza Andrukiewicza: elek

  Ja bede glosowal na T Andrukiewicza ale modernizac ...

 • Dziesięć filarów Tomasza Andrukiewicza: wek

  Panie Prezydencie w Elku potrzeba zlobkow w centru ...

 • Dziesięć filarów Tomasza Andrukiewicza: Anonim

  Yesku Yesku panie U chciałem Pana zapytać, czy t ...

 • Nowy chodnik i hydrant w Reglu: amen

  Wy się wójta nie bójta ! ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015