Do aresztu spakował się w skradzioną torbę. Komu ukradł mikrofalówkę?

Nie lada zuchwałością wykazał się włamywacz do piwnicy. W lipcu 41-latek włamał się do piwnicy, skąd ukradł elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. W czasie, gdy mężczyzna przebywał w areszcie za wcześniejsze kradzieże z włamaniem, policjanci wyjaśnili sprawę. Wśród skradzionych w lipcu rzeczy znalazła się również także torba wędkarska, w którą 41-latek spakował się jadąc do aresztu śledczego.

 

– Pod koniec lipca nieznany wówczas sprawca zerwał kłódkę i wszedł do środka piwnicy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Ukradł stamtąd elektronarzędzia, wędki i kołowrotki o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Zebrane w tej sprawie dowody świadczą o tym, że czynu tego dokonał 41-latek, który 14 sierpnia został tymczasowo aresztowany za kradzieże z włamaniem do innych piwnic. Wczoraj (22 sierpnia – red.) w areszcie mężczyzna usłyszał kolejny zarzut kradzieży w włamaniem. Policjanci ustalili, że 41-latek był na tyle zuchwały, że jadąc do aresztu spakował swoje rzeczy osobiste w torbę pochodzącą z tej kradzieży. Poszkodowany wcześniej jej nie zgłosił, bo nie zauważył braku w piwnicy.

 

W czasie wcześniejszego zatrzymania 41-latka policjanci znaleźli rower, kuchenkę mikrofalową firmy Candy oraz naczynie aluminiowe z przykrywką. Rower został rozpoznany, a jego właściciel zgłosił się już do policjantów.

 

Policjanci ustalają pochodzenie pozostałych przedmiotów. Osoby, które rozpoznają na załączonym zdjęciu przedmioty jako swoje, proszone są o kontakt z osobą prowadzącą postępowanie pod numerem telefonu: 87 621 82 63, numer alarmowy 997 lub kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku przy ul. Chopina 10.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Włodzimierz Szelążek przewodniczącym Rady Miasta Ełku: Ob.Server

  Mam pytanie do dyżurnych idiotów. Kto wam płaci ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: To już lepiej zrobić

  windę w obecnej "wieży ciśnień" ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Nie wywyzszajcie się, bo...

  A tak poza tym: co na to mieszkańcy bloku, przy k ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: pedril

  jest jeden idiota który wyda te pieniądze.. tome ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015