Do kolęd dorzucą szczyptę serca

 

Gramy tradycyjnie, a z nową nutą – mówi Ewa Awramik, wokalistka i współautorka corocznego kolędowania w Ełckim Centrum Kultury. – Bo to taka nasza tradycja, że popularne kolędy i piosenki świąteczne prezentujemy w nowy sposób. Kolędowanie w Ełckim Centrum Kultury ma już 23-letnią tradycję. Każdy z koncertów ma swój niepowtarzalny klimat.

 

– Jedno, co się nie zmienia, to świąteczny nastrój i towarzysząca mu ciepła, rodzinna atmosfera – mówi Ewa Awramik. – Z muzykami i wokalistami znamy się od wielu lat i w swoim towarzystwie czujemy się, jak w rodzinie. W okresie świątecznym czujemy to w sposób szczególny i ta atmosfera ciepłych, rodzinnych świąt, pojawia się również na scenie. Mam nadzieję, że dociera ona również do publiczności i ludzie, którzy przychodzą na nasze koncerty, przeżywają je w podobny sposób.

 

Atmosfera świąt to jedyny element koncertów, który gości tu każdego roku. Od 23 lat autorzy i wykonawcy zaskakują publiczność nowymi pomysłami: występami tancerzy, recytatorów czy bitboxerów. Czego można spodziewać się w tym roku?

 

– Pojawi się kilka nowych, autorskich utworów i kilka znanych, tradycyjnych – zdradza Ewa Awramik. – Wśród naszych nowości znajdzie się utwór, do którego słowa napisała nieżyjąca już babcia mojej przyjaciółki. To wiersz, który okazał się na tyle piękny, by dopisać do niego refren i melodię. Zajął się tym Marcin Pyciak. Nie wiem, czy zaskoczeniem dla publiczności są nasze aranżacje tradycyjnych kolęd i powszechnie znanych piosenek świątecznych, czy już przyzwyczailiśmy ełczan do nich. Na pewno nie zabraknie ich również w tym roku. Aranżacja będzie nasza, ale melodia pozostanie niezmieniona, więc będzie można śpiewać razem z nami.

 

W tym roku do wspólnego kolędowania w Ełckim Centrum Kultury zapraszają na: Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Piotr Mikulski, Paweł Głowacki, Karol Kiryłło, Kacper Kasprzak, Paweł Borzeński, Piotr Wilczyński, Ewa Awramik, Estera Ławrukajtis, Klaudia Mużyło, Patrycja Januszkiewicz i Dominika Krassowska.

 

Premiera 23. Koncertu Świątecznego „Szczypta serca do kolędy” odbędzie się 21 grudnia. Kolęd w sali Zebra w Ełckim Centrum Kultury będzie można posłuchać również 22, 23 i 28 grudnia. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19. Ostatniego dnia artyści wystąpią również o godz. 21.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Marriu

  To chyba żart! Przecież żaden idiota tylu pieni ...

 • Trwa modernizacja linii kolejowej łączącej Ełk ze Szczytnem: lotniskowiec

  Szczytno to Szymany lotnisko, może by polatać z ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Rolnik szuka żony

  Wygląda jak snopek, coś komuś się nie zgadza? ...

 • W samorządzie powiatu ełckiego bez większych zmian: Karol

  A może ktoś przypomni mi sukcesy powiatu gdy rz ...

 • W samorządzie powiatu ełckiego bez większych zmian: nauczyciel

  No tak, a to, że w PiS jest facet z wyrokiem to j ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015