Do połowy września powstanie nowa droga w Talusach

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja drogowa w Gminie Ełk. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał właśnie umowę na przebudowę drogi gminnej na odcinku od miejscowości Talusy do miejscowości Talusy Osada. W przetargu wyłoniono wykonawcę – Zakład Usługowo-Transportowo-Handlowy Bogusław Wisowaty

 

 

– Do tej pory odcinek Talusy – Osada posiadał nawierzchnię żwirową – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki przebudowie trasa o długości prawie kilometra będzie miała już utwardzoną nawierzchnię bitumiczną.

Wykonawca zobowiązał się do zrealizowania zadania do połowy września. Realizacja inwestycji w Talusach pochłonie z budżetu gminy blisko 610 tys. złotych.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zrealizowano pierwszy etap przebudowy drogi gminnej na odcinku od drogi krajowej nr 16 do miejscowości Talusy Osada. Prawie czterystumetrowa droga zyskała nawierzchnię utwardzoną, bitumiczną. Wówczas zadanie kosztowało ok. 325 tys. złotych.

9 odpowiedzi na “Do połowy września powstanie nowa droga w Talusach”

 1. Mieszkaniec Ruska Wies pisze:

  Dorżnął Gminę finansowo i teraz w okresie przedwyborczym zniszczy ja do końca już nikt z tego bagna nie wyjdzie. Potem „pojedzie” do Europy o czym marzy i gmina będzie rozwiązana. To jest taktyka, po mnie choćby zgliszcza.

 2. igor pisze:

  70 lat na to czekam ,to jest wójt a nie poprzedni tylko w nosie dłubał

 3. Rolnik pisze:

  Wiesz ile on miesięcznie za swoje działania bierze kasy. Pewnie tyle w ciągu twoich 70 lat jednorazowo nie widziałeś. Ma się położyć i nic nie robić. Łaski nie robi, zadłużył Gminę tak że twoje Pra pra pra wnuki tego nie splacą. Cieszysz się że gmina niebawem może zostać bankrutem.

 4. Mieszkaniec pisze:

  Co do dróg w gminie to prezio powinien się poczuć. W letniskowych miejscowościach takich jak Sajzy w Szeligi . Malkinie i inne większość domków nawet 90 %to własność Ełczan. A prezio żałował na przejście dla pieszych pod wiaduktem w Siedliskach. A kto niszczy nasze drogi które są remontowane tak jak pozwala sytuacja finansowa gminy. Najwięksi niszczyciel to lasy państwowe i niestety ełczanie budujący swoje domy. Współpraca gminy z preziem niemożliwa bo zależna od humoru prezia. Ci co krytykują użycie kamieni są w błędzie. Np w Małkinii jest dużo lepiej. Pojedyncze dziury wypłukiwane przez samochody lasów.

 5. lolek pisze:

  Pamiętam jak dziś jak wójci, zresztą słusznie, mówił że w roku wyborczym nie będzie organizował przetargów bo ceny są zawyżone i trzeba dbać o budżet gminy. Gatka swoje a co do czego to przed wyborami trzeba sie lansować za gminną kasę. Jednym słowem koryto magicznie zmienia poglądy.

 6. Mieszkaniec pisze:

  Do Lolka zawiódł ciebie to wiesz co zrobić. To nasza wyborców broń.

 7. Wyborca pisze:

  Andrukiewicz to kandydat PIS. Wiadomość że stron PiS i Pana Posła Kossakowskiego.

 8. Czytelnik pisze:

  Gowin to pisior bo jest na służbie u pisiora,wójt jest u gowina to też oczywiście pisior, nikomu nie znana pani Supinska od gowina to już pisior Andrukiewicz wybłagał u prezesa poparcie to bezdyskusyjny pisior, obrodziło pisiorami.

 9. Kierdziołek pisze:

  A Chruściele?

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015