Dobkowski: Jestem zdziwiony pomysłem pani prezes

Ozdrowieńcy z powiatu ełckiego będą mogli oddać osocze krwi, które pomoże kolejnym osobom pokonać COVID-19. Szpital spółki „Pro-Medica” w Ełku rozpoczyna współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Ozdrowieńcy mają być tam dowożeni.

 

Osocze od ozdrowieńców z powiatu ełckiego będzie pobierane i opracowywane w Olsztynie. Jak mówiła na antenie Radia 5 prezes spółki „Pro-Medica” Bożena Szelągowska, procedura ruszy, gdy uda się zebrać co najmniej 20 osób, które pokonały koronawirusa i zechcą zostać dawcami osocza.

 

– Pracownicy RCKiK przyjadą na miejsce, pobiorą krew do odpowiednich badań i po przeprowadzeniu tych badań będą się kontaktowali z osobami, czy spełniają warunki do oddania osocza, czy nie – mówiła w Radiu 5 Bożena Szelągowska. – Z panem prezydentem rozmawiałam, ze zorganizujemy transport do Olsztyna, gdzie dyrektor RCKiK może nam udostępnić 5 maszyn, separatorów tak zwanych, które będą toczyły te osocze. To trwa około godziny, więc możemy tych na przykład 10 osób jednoczasowo zawieźć tam i przywieźć z powrotem, żeby te osoby nie musiały już same zapewniać sobie transportu.

 

Do pomysłu prezes Bożeny Szelągowskiej na swoim profilu w mediach społecznościowych odniósł się Adam Dobkowski, radny miasta Ełku i ozdrowieniec po koronawirusie.

 

„Jako ozdrowieniec, ale również radny Rady Miasta Ełku, jestem zdziwiony pomysłem pani prezes” – pisze radny Dobkowski. – Chcę oddać osocze, bo wiem, że jest ono w obecnej sytuacji dla chorych na wagę złota. Nie wyobrażam sobie, by tracić 2 dni (1 na wyjazd, a 2 na dojście do siebie). Jestem przekonany, że z takiego pomysłu nikt nie skorzysta. Apeluję do pani prezes „Pro-Medica”, by w Ełku, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, „Szpitalem Wojskowym” oraz Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, powstał punkt w którym można będzie oddać krew na osocze. Procedura czasochłonna, ale pandemia nie skończy się jutro, czy za tydzień. Mieszkańcy powiatu oraz okolicznych powiatów, chętnie oddadzą krew na osocze. W innych województwach można spotkać takie punkty już w miastach powiatowych. Można i w Ełku. Trzymam za to kciuki.”

16 odpowiedzi na “Dobkowski: Jestem zdziwiony pomysłem pani prezes”

 1. Podłość pisze:

  Chirurdzy odeszli. Interniści odeszli. Zarząd odszedł. Szpitalem rządzi kadrowa emerytka. Sufluje ministrant. Andrukiewicz do roboty bo szpital padnie.

 2. Jan pisze:

  Ełku nic nie podanie do puki pan Tomek jes prezydentem.

 3. Elczanin. pisze:

  Panie Dobkowski, jak pan taki mądry niech pana ściągnie lekarzy do Ełku. Łatwo krytkować . Spec się znalazł. Jazda do Wojewody po miliony które na Dobkowswskiego czekają. Obudził się śpioch.

 4. Ełczan ka. pisze:

  Mam pytanie do Ełczan z czego pozytywnego zasłynął dla miasta radny.D.Moja opinia, z niczego.

 5. Olek. pisze:

  Nigdy nie glosuje na Pana Andrukiewicza ale nie będę mu przeszkadzał w tak trudnym momencie. Promedica radzi sobie b. Dobrze wiem bo od 12 dni przebywa tam moja mama. Dobkowski zajmij się czymś pożytecznym. I nie przeszkadzaj.Mama za, parę dni ma opuścić szpital.

 6. Pacjent. pisze:

  Odeszli chirurdzy i dobrze z niewolnika nie ma robotnika. Wielu żałuje.Dzis odwiedzić szpital wojskowy to jak chodzić po wymałym miejscu.

 7. Czytelnik pisze:

  A kto jest od tego by dbać o personel? Radny czy Prezes spółki? Jeżeli radny, to prezes nam nie potrzebny!

 8. Elczanka. pisze:

  Ludzie chorują i umierają a Pan radny bawi się w hektara..

 9. Reporter pisze:

  Radny który niewiele zadziałał w swoim życiu przynajmniej powinien nie przeszkadzać.

 10. Lucky pisze:

  W takim mieście jak Ełk i nie ma punktu poboru osocza – dramat. W byle Pcimiu, powstają takie punkty, a w Ełku nie mogą? Co tu jest nie tak?

 11. Pacjent pisze:

  Lucky, napij się wody może Ci przejdzie. Zeby pobrać osocze trzeba mieć czym a to kosztuje.Dzis brakuje wszystkiego a łempaty Morawa znowu wali propagandę że Virus w odwrocie. PiS to największe zło jakie spotkało nasza ojczyznę.

 12. Elczanka pisze:

  Niech mądrzy hakerzy zorganizuje zrzutów izorganizuja punkt pobrań osocza. Toż to takie proste i tanie.Do roboty.

 13. Medyk pisze:

  Mamy teraz dwóch speców. Jeden nie wierzy a drugi chce być producentem osocza. Chodzi o Radnego Karpienie i Dobkowskiego. Ludzie może zaczną, w końcu wybierać mądrych i sprawdzonych.

 14. Pielegniarka pisze:

  Wg radnego pobór osocza powinien być w każdej wsi.uwaza nieszczesliwy że wystarczy igła wkłucie i osocze leci do beczki setkami, tysiącami litrów. Daruj mu Panie.

 15. Medyk pisze:

  Dobkowski niech się zajmie czymś innym. W Promedice po latach nastąpiło nowe i idzie w dobrym kierunku. Wiedzą to chorzy którzy zostali wyleczeni np. z koronawirusa. Nikt nie zrobi w ciągu paru miesięcy światowej kliniki. Poprzednik zmarnował lata nie wiadomo dlaczego uważano go za super „menagera”. Jako dowód ostatnie jego działania w Szpitalu w Olsztynie. Zaczął pracować we wrześniu a właśnie wczoraj został wywalony. Prezydent Olsztyna określił że miarka się przebrala. W ciągu 3 miesięcy pokazał co to za menager.Pani prezes przejęła Szpital w najbardziej trudnym momencie z możliwych. Nie potrzebuje Rad np Dobkowskiego który o medycynie nie ma pojęcia a zajmuje się produkcją osocza nic konkretnego nie radząc. Tak wielu potrafi.

 16. Elczanin pisze:

  A może Dobkowskiego zrobić prezesem, taki mądry, wyuczony. A i urody mu nie brak. Polska osoczem płynąca Dobkowskiego. . Niezła perspektywa.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015