Dobro Wspólne szczupleje. Powstał Klub Radnych Polska 2050.

Z 11 członków Dobra Wspólnego w radzie miasta Ełku postało osiem osób. W radzie powiatu ełckiego – czterech. Zmiany związane są z powstaniem Klubu Radnych Polska 2050, do którego postanowili przejść dotychczasowi przedstawiciele Dobra Wspólnego.

W Radzie Miasta Ełku na zmianę klubu zdecydowali się: Ada Lewandowska, Piotr Karpienia i Robert Klimowicz. Od teraz będą oni reprezentować ruch stworzony przez Szymona Hołownię.

– Uwierzyliśmy, że jest możliwa normalność, że można budować nie tylko samorząd, ale także Polskę w sposób rozsądny i mądry – mówił na antenie Radia 5 Robert Klimowicz, przewodniczący nowo powstałego Klubu Radnych Polska 2050 w radzie miasta. – Przyglądając się, jak Szymon Hołownia buduje swój ruch uwierzyliśmy, że to jest ten sposób, że to jest ta mądrość. To jest styl, do którego chcemy dołączyć i wspierając go tworzyć nową jakość w polskiej polityce nie tylko w Polsce, ale też na szczeblu samorządowym.

Zmiany pojawiły się nie tylko w miejskim samorządzie. Do nowego klubu dołączyli również radni powiatu ełckiego, którzy do tej pory reprezentowali Dobro Wspólne: Joanna Porucznik, Sebastian Kosiorek, oraz przewodniczący rady powiatu Andrzej Wiszowaty i Łukasz Pachucki.

Przewodniczącą nowego klubu Polska 2050 będzie Joanna Porucznik, która będzie przewodniczyła nowemu klubowi w radzie powiatu ełckiego.

21 odpowiedzi na “Dobro Wspólne szczupleje. Powstał Klub Radnych Polska 2050.”

 1. Płotka pisze:

  Uwierzyliśmy, że jest możliwa normalność … Czyli w DW takiej normalności nie było? Ciekawe i pouczające :). Co na to panowie prezydenci, szef klubu dw w radzie miasta, warto zapytać.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Wspaniałą decyzja może teraz utemperuja spaślaka który biegał jak szalony i udawał dyrektora. Starosto i Humorzasty panie stoicie na cienkim lodzie. Pewnie nie dotrwacie do końca kadencji.

 3. Sympatyk Ełku pisze:

  Popieram DW i wierze ze uda znakeźć wspólny język dla dobra Ełku

 4. Radny Gulski pisze:

  Tomek nie martw się jeszcze ja ci zostałem

 5. YETI pisze:

  Wreszcie pada Ełcka klika!!!! I dobrze . Popieram wszystkich przeciwników TWARDOGŁOWEGO.

 6. Jan pisze:

  Pan Andrukiewicz poradzi sobie ze wszystkim i napewno przekona ich aby wrócili.

 7. Obserwator pisze:

  Humorzasty musi nauczyć się w końcu szanować ludzi. Ci radni mieli w końcu dość poniżania. Dziś będziecie ich prosić o głosy na kolanach. To dobra nauczka. Sytuacja Starosty też nie wesoła ale to inny poziom niż humorzasty. Nie znam osoby która go nie szanuje.

 8. Anonim pisze:

  Uwierz, są tacy i jest ich wielu

 9. Daria pisze:

  Anonim. Ale przecież to taki religiny człowiek.

 10. Red. Marków. pisze:

  Czy to prawda że humorzasty karcił osobiście każdego kto źle zagłosował. Sprzątaczka podobno rózgi pod biurkiem znalazła.

 11. Bożenka pisze:

  Gulski będzie robił za 4, chłop da radę, no chyba, że nie ;). Czas talibanu dobiega końca 🙂

 12. Ełczanin pisze:

  Czas pozamiatać ze stołków tych którzy zostali zatrudnieni w ramach wdzięczności partyjnej.

 13. Baranki osiedle pisze:

  Co to jest Dobro Wspólne. Co oni mają wspólnego z miastem. Gospodarczo miasto rozłożone kompletnie. Pada zakład za zakładem. Nic nie ma w zamian. Szef Dobra ulokował się w Starostwie i cichutko spędza kolejna kadencję. Pan humorzasty wieżyczki nam buduję i piaskownice. Fioletowych lampek biskupowi nabudował. Zielone mosteczki uginają się. 6 tysięcy młodych uciekło a prezio wciska nam że Ełk przekroczył 60 tys mieszkańców. Fundusze unijne marnowane są na idiotyzmy i przedszkolne zabawki człowieka który chyba miał trudne dzieciństwo. Na szczęście mieszkańcy oprzytomnieli i co chwila pucują taczkę.

 14. Mieszkaniec. pisze:

  Ciekawe jest milczenie władz. Czyżby nie zrozumieli co się stało. Przecież to katastrofa jednego dnia odeszło tyłu radnych z miasta i powiatu. Teraz nie trzeba poparcia pisuarów którzy zawsze glosuja na Nie by wywieźć panów z miasta i powiatu na taczkach.

 15. Wyborca pisze:

  Joanna Porucznik, Robert Klimowicz… była Paltforma Obywatelska, Dobro Wspólne, a teraz to…. Ciekawe ile razy jeszcze zmienią swoje barwy… Patrząc w jak szybkim tempie to robią, a jak są jeszcze młodzi, to nie zdziwiłbym się, że kilkanaście, jesli nie kilkadziesiąt… Bez komentarza jeśli chodzi o wiarygodność.

 16. Ełczanin pisze:

  wiarygodność się nie zmieniła od pierwszego porzucenia. Tylko kto się tak łatwo nabrał.

 17. kumpel pisze:

  A Wiszowaty, przewodniczacy rady powiatu, na stare lata zmienia barwy polityczne, pojdzie w polityczny niebyt. Ze nie radzi sobie z funkcja to fakt, ale tak zaraz do Holowni?

 18. Wala pisze:

  A co z radnym Bronakowskim, prawda to ze traci bstanowisko w gminie czy plotka?

 19. Piotr pisze:

  Nie przepadam za skoczkami, czy to z tej, czy innej opcji. Sorki, ale do mnie to nie przemawia. Jak dla mnie właśnie skończyła się kariera tych państwa, choć osobiście nie przepadam za prezydentem i tym całym dobrem wspólnym. Przyzwoitość to w ostatnim czasie dość niepopularne słowo, ale ja ciągle się z nim identyfikuję.

 20. Mieszkaniec Elku pisze:

  Piotr, podzielam Twoje zdanie ale dotarły do mnie opinie w jak skanaliczny sposób radni DW byli traktowani. Tam był rozkaz i koniec dyskusji. Nie dopuszczano możliwości dyskusji. Szczególnie aktywni byli grubas i prezio. Mimo że nie cierpię przechrztów uważam że to była ich słuszna decyzja.

 21. Elczak. pisze:

  PAN Starosta powinien być Prezydentem. Andruk wyrzucony z DW dyscyplinarnie. Wtedy nie byłoby takiego kabaretu. Dziś jeśli ktoś chce wejść do humorzastego pyta najpierw jaki ma dziś humor.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015